خانه / دسته‌بندی نشده / آغاز به کار بزرگترین لیزر اشعه X اروپا

آغاز به کار بزرگترین لیزر اشعه X اروپابه گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس دیلی، این دستگاه عظیم که روز گذشته آغاز به کار کرد، یکی از قدرتمندترین دوربین‌های ویدیویی جهان محسوب می‌شود و قابلیت فیلم‌برداری از اتم‌ها و مولکول‌های واحد و همچنین ثبت حرکات و واکنش‌های آن‌ها را در زمان تعامل با سایر اتم‌ها دارد.
این دوربین فیلم‌برداری که رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است، امکان شناسایی ابعاد جدید دنیای نانو را به صورت سه‌بعدی فراهم می‌کند.
این ابزار به زودی امکان مطالعه ساختار مولکولی ویروس‌ها و سلول‌ها را به صورت سه‌بعدی و همچنین فیلمبرداری بلادرنگ از واکنش های شیمیایی فراهم می‌کند.
سرعت و اندازه، دو مولفه کلیدی قابلیت‌های فوق‌العاده این ابزار محسوب می شوند. ابزار XFEL به لیزری مجهز است که در هر ثانیه 27 هزار بار نوردهی می‌کند و طول موج آن بین 0.005 و 4.7 نانومتر است. این لیزر بسیار درخشان است و شدت نور آن یک میلیارد بار بیش از لیزرهای استاندارد است.
این ابزار علاوه ‌بر تصویربرداری از مولکول‌ها، امکان تولید دما و فشار بسیار بالا را نیز فراهم می‌کند و در نتیجه زمینه را برای آزمایش مواد جدید در شرایط نامتعارف و حتی شبیه‌سازی شرایط محیطی جهان هستی را در ابتدای وجود آن در اختیار می‌گذارد.
علمی (6)**9259**1440
مترجم: سپیده علی کاشانی** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید