خانه / دسته‌بندی نشده / اجرایی شدن سازوکار بشردوستانه سوئیس برای صادرات کالاهای اساسی به ایران

اجرایی شدن سازوکار بشردوستانه سوئیس برای صادرات کالاهای اساسی به ایران

به گزارش ایسنا، دولت سوئیس روز پنج‌شنبه(۱۰ بهمن) در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۲۷ ژانویه(۷ بهمن) مجوز نخستین پرداخت برای ارسال دارو به ایران به ارزش دو میلیون و ۵۵۰ هزار دلار از سوی یک شرکت داروسازی این کشور صادر شده است. این محموله شامل داروهای ضدسرطان و داروهای موردنیاز برای پیوند اعضای بدن است.

بر اساس بیانیه دولت سوئیس، وزارت خزانه‌داری آمریکا تضمین‌های لازم را به بانک سوئیسی برای انجام معاملات خاص داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز در بیانیه‌ای اجرایی شدن سازوکار بشردوستانه سوئیس با ایران را تایید کرده و مدعی شده که خواستار رسیدن مواد غذایی، دارویی و دیگر کالاهای بشردوستانه به ایران است.

همچنین؛ برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نیز مدعی شد که اولین محموله این سازوکار که شامل داروهای سرطان و داروهای موردنیاز برای پیوند اعضاء است، به ایران ارسال شده‌اند.

وی در این خصوص گفت: این اولین آن‌ها بود. محموله‌های بیشتری نیز در راه است. ما با تلاش‌های سخت‌مان استاندارد بالایی را نهادینه کرده‌ایم که تاکنون یک شرکت اروپایی از آن پیروی کرده است.

این مقام ارشد آمریکایی همچنین مدعی شد که، وی با شرکت‌هایی که خواستار تسهیل ارسال مواد غذایی و دارویی به ایران هستند، در ارتباط است.

این ادعای وزارت خزانه‌داری آمریکا و نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در حالی است که، همین وزارت‌خانه امروز پنجشنبه(۱۰ بهمن) با صدور بیانیه‌ای «علی‌اکبر صالحی»، رئیس‌ سازمان انرژی اتمی ایران و خود سازمان انرژی اتمی را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

عراقچی: ممکن است ایران همکاری با بازرسان آژانس را تمدید کند

به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه …

دیدگاهتان را بنویسید