خانه / دسته‌بندی نشده / اعزام کاروان رباتیک ایران به مسابقات جهانی رباتیک فیرا تایوان

اعزام کاروان رباتیک ایران به مسابقات جهانی رباتیک فیرا تایوانبه گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، فدراسیون بین‌المللی ربات-فوتبال
(Federation of International Robot-soccer Association) یا فیرا/ FIRA سازمانی بین‌المللی است که رقابت‌های فوتبال میان ربات‌های خودمختار را سازمان‌دهی می‌کند.
رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا گفت: مسابقات جهانی رباتیک فیرا برای بیست و یکمین سال متوالی، به همت فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، در شهر گائوشونگ تایوان و دانشگاه علم و فناوری این شهر در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی از (23 تا 27 اوت) اول تا 5 شهریور برگزار می گردد. ایران نیز در هر دو بخش دانش آموزی و دانشجویی نمایندگانی برای حضور در این رقابت ها داشته که از دیروز (شنبه) به این شهر اعزام شده اند.
سروش صادق نژاد افزود: هدف این مسابقات اشاعه دانش رباتیک و هوش مصنوعی بین نسل جوان و تربیت نیرویی متخصص برای تقویت خلاقیت دانش آموزان و دانشجویان همچنین توسعه این دانش در کشورهای مختلف است.
رئیس انجمن رباتیک و هوش مصنوعی در ورزش دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابراز امیدواری کرد: با برگزاری مسابقاتی از این دست و ترویج این دانش در آینده ای نه چندان دور، نخبگان عرصه رباتیک به عنوان کارآفرینانی موفق در این حوزه، می توانند کشور را از دستاوردهای خود بهره مند سازند.
عضو گروه پژوهشی رباتیک و اتوماسیون پژوهشکده فناوری نو دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: در کنار برگزاری مسابقات، امسال مدرسه رباتیک بین المللی فیرا نیز در روزهای پیش از مسابقات برگزار شده که کشورها در یک برنامه بین المللی هماهنگ به آموختن آخرین دستاوردهای روز دنیا می پردازند.
به گفته صادق نژاد همگام با این فرانید، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران بنا دارد دوره های آموزشی را با روش های جدید و مبتنی بر برنامه های فدراسیون جهانی در قالب مدرسه رباتیک امیرکبیر برای ترم جاری مهر و مسابقات بین المللی رباتیک امیرکبیر (فیراکاپ آزاد ایران) را در اسفند سال جاری برگزار کند.
مسابقات فیرا از سال 1997 هر ساله با هدف انتقال روح علم و فناوری رباتیک به نسل جدیدتر از طریق بازی رباتیک برگزار می شود.
علمی**9157**1440
تنظیم: منصوره شوشتری** انتشار: گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید