خانه / دسته‌بندی نشده / افتتاح بانک فناوری، تحقق نخستن هدف از اهداف 17 گانه توسعه پایدار

افتتاح بانک فناوری، تحقق نخستن هدف از اهداف 17 گانه توسعه پایداراستفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز پنجشنبه به خبرنگاران اطلاع داد که واحد های موسوم به بانک های فن آوری برای کشور های کم توسعه یافته که یکی از اندام های مجمع عمومی این سازمان محسوب شده و هدف آن گسترش دستری کشورهای فقیر و توسعه نیافته به علم، ابداع و فن آوری خواهد بود، از هفته آینده در کشورهای فقیر جهان راه اندازه خواهند شد.
دوجاریک تضمین دسترسی به منابع فراگیری و رشد و توسعه خط مشی های مربوطه، ایجاد تسهیلات لازم برای انتقال فن آوری به حوزه های مختلف خدمات اجتماعی و فراهم کردن زمینه سریع آمیزش کشورهای فقیر با کشور های پیشرفته فن آوری و اقتصادی را از اهداف مهم این بانک ها ذکر کرد.
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل افزود که خلق و راه اندازی این بانک ها در عمل تحقق نخستن هدف از اهداف 17 گانه توسعه پایدار و بر مبنای شعار محوری این اهدف یعنی ‘هیچکس را نباید فراموش کرد’ محسوب میشود.
دوجاریک یاد آور شد که به همین مناسبت روز 22 سپتامبر (31 شهریور) با حضور نمایندگان سازمان ملل و نمایندگانی از دولت ترکیه که به گفته او برای تحقق این برنامه ‘ کمک های سخاوتمندانه ای ‘ کرده اند، مراسمی برگزار خواهد شد.
شبد**اروپام-4-541**1379
انتشار دهنده: هادی افتخاریانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید