خانه / دسته‌بندی نشده / افتتاح شعبه بانک عامل مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان

افتتاح شعبه بانک عامل مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیانبه گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، افتتاح این شعبه بانکی در محل مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان که با حضور بهزاد سلطانی رئیس مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان و محمدرضا پیشرو مدیرعامل بانک سینا همراه بود، در ادامه امضاء توافقنامه آبان ماه 1394 دو طرف است که طبق آن بانک سینا با پذیرش عاملیت مالی مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان، نسبت به افتتاح انواع حساب و اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق در چارچوب ضوابط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام خواهد کرد.
رئیس مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان در حاشیه این مراسم در سخنانی با بیان اینکه، افتتاح باجه بانک سینا در محل این مجتمع به شروع همکاری های دو طرف در چند سال اخیر بر می گردد، به ضرورت ارتباط مجتمع با بانک ها اشاره کرد گفت:اقتصاد مقاومتی در حقیقت در گرو سوق دادن هرچه بیشتر نقدینگی به سمت توسعه فناوری و شرکت های دانش بنیان است.
بهزاد سلطانی با تاکید بر اینکه، ایجاد صندوق های حمایت از شرکت های نوآور و ایده پرداز تنها منحصر به ایران نیست و در چهار سال اخیر حتی کشورهای پیشرفته همچون آلمان و فرانسه نسبت به راه اندازی اینگونه مراکز اقدام کرده اند، دلیل این اقدام را سرعت رشد فناوری و مسابقه کشورها با یکدیگر در این بخش دانست.
رئیس مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان با اشاره به رشد روز افزون تکنولوژی های فناورانه در دنیا اظهار کرد : اگر از حالا به فکر تولید فناوری های مورد نیاز کشور نباشیم تا چند سال آتی می بایست با پرداخت دهها برابر هزینه آنرا وارد کنیم.
سلطانی ادامه داد: صندوق نوآوری و شکوفایی در طول حدود سه سال و نیم کار عملیاتی به صورت چشمگیری موفق عمل کرده است.
وی با اشاره به وجود ۳ هزار و ۱۱۹ شرکت دانش بنیان، دریافت و بررسی ۳ هزار و ۸۰۴ طرح از شرکت های دانش را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد :از این تعداد ۲ هزار ۱۱۷ طرح مصوب شده است، ضمن آنکه ۹۰۰ طرح برای اصلاح برگشت داده شده و ۵۴۰ طرح نیز در دست بررسی است.
سلطانی همچنین گفت: به علت نظارت قوی که در اعطای تسهیلات و اجرای طرح ها داریم، تنها ۲ درصد اعتبار صندوق انحراف داشته است.
وی هنچنین با بیان اینکه، از تعداد ۲ هزار و ۱۱۷طرح تعداد ۶۴۶ طرح خاتمه موفقی داشته است اظهار کرد: اگر جریان دانش بنیان در کشور با همین سرعت و دقت ادامه پیدا کند تحول بزرگی در کشور رخ خواهد داد.
وی گفت: از حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار حدود هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان به طرح ها تخصیص یافته است و از این طریق ۶۰ هزار شغل پایدار در کشورایجاد کرده ایم.
رئیس مجتمع شکوفایی حمایت از شرکت های دانش بنیان در عین حال گفت: ما در حال حاضر ۵۴۰ طرح در دست بررسی داریم که اجرای آنها نیازمند ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.
سلطانی با اشاره به حمایت موثر دولت یازدهم در تامین سرمایه صندوق گام اصلی دولت دوازدهم در حمایت از شرکت های دانش بنیان را در عملیاتی کردن قانون تخصیص نیم درصد بودجه عمومی به این حوزه دانست.
وی با اشاره به نیاز شدید حوزه کاری پژوهش های مربوط به توسعه تکنولوژی های متکی به فناوری همچون فناوری لیزر به منابع مالی گفت:با اینکه در طول چند سال اخیر با صرف حدود ۶۰۰ میلیارد تومان با تولید تعدادی تجهیزات در لبه مرز دانش حرکت می کنیم اما هنوز در ابتدای راه هستیم.
سلطانی در ادامه با اشاره به همکاری مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان با پنج بانک سینا، مهر ایرانیان، آینده، صادرات و ملی، اظهارکرد: تاکنون هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی این بانک ها به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده است.
وی ادامه داد : در این بین بانک سینا با پرداخت ۲۹۷ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به طرح های دانش بنیان در کشور بعنوان بانک پیشرو بوده است.
مدیر عامل بانک سینا نیز در این مراسم نقش صنعت بخصوص تولیدات مبتنی بر حوزه دانش بنیان در دستیابی به اهداف برنامه ششم توسعه بسیار اساسی دانست و گفت: حمایت از ایده های ریسک پذیر و انبوه سازی محصولات دانش بنیان که نمونه های اولیه آن ساخته شده است به طور حتم نیازمند تامین مالی و حمایت های بانکی است.
محمدرضا پیشرو اظهارکرد: بانک سینا در طول دو سال اخیر این افتخار را داشته است که در بحث صدور ضمانت نامه، تامین مالی و نگهداری حساب شرکت های دانش بنیان نقش موثری را ایفاکند.
مدیرعامل بانک سینا گفت: در طول دو سال اخیر ما دایره کارشناسی طرح های مولد و اشتغالزا را به منظور حمایت تسهیلاتی در استانداری های سراسر کشور به خصوص مناطق محروم ایجاد کرده ایم.
وی در ادامه از ارایه تسهیلات ۲ میلیاردتومانی با نرخ حداکثر ۸ درصد به طرح های صنعتی دارای توجیه اقتصادی در سراسر کشور خبر داد.
پیشرو با تاکید بر حرکت در مسیر اقتصاد دانش بنیان و اینکه بانک سینا نیز دغدغه اشتغال در کشور را باور دارد، گفت: ما برای حمایت از تولید و اشتغال همچون برخی بانک ها دل به سودهای آنچنانی نبسته ایم و با سود های پاک و با برکت در مسیر حمایت از اقتصاد دانش بنیان گام نهاده ایم.
پبشرو با اشاره به برخی اقدامات این بانک در راستای اقتصاد مقاومتی اظهارکرد: خوشبختانه با تصمیم هیات مدیره بانک سینا در اواخر سال گذشته از محل انصراف از خرید سالنامه و برخی دیگر از هزینه های تبلیغاتی که بین ۳ تا ۴ میلیارد تومان بود، تعداد ۳۰ دستگاه آمبولانس خریداری و به مناطق مختلف به خصوص محروم اهدا شد.
** 1836**1440
خبرنگار: یوسف درویشی ** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید