خانه / دسته‌بندی نشده / امنیت غذایی کشور را باید با استفاده از فناوری های نوین ارتقا داد

امنیت غذایی کشور را باید با استفاده از فناوری های نوین ارتقا دادبه گزارش ایرنا محمود تولایی عصر پنجشنبه در حاشیه دومین همایش بین المللی و دهمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران درکرج در جمع خبرنگاران افزود: خوشبختانه ایران به این بلوغ علمی رسیده که استفاده از فناوری های نوین را به صورت مطمئن به خدمت بگیرد و محصولات ایمنی را تولید کند.
وی اضافه کرد: کشور ظرفیت زیادی در زمینه تولید انواع محصولات غذایی، دارویی ، کشاورزی و سایر صنایع را دارد و به همین منظور با ایجاد زیر ساخت های لازم می توانیم از این فرصت استفاده کنیم.
تولایی با بیان اینکه یکی از عرصه های مهم بایوتکنولوژی امنیت غذایی است بیان داشت: کشور ما از منابع اولیه و خدادادی ، ذخایر ژنتیکی و استعدادهای زیادی برخوردار است و باید از این ظرفیت ها برای رشد هر چه بیشتر بایوتکنولوژی بهره گیریم.
رئیس انجمن ژنتیک ادامه داد: امروز نباید اسیر جوسازی و شعارهای دیگران باشیم و اجازه دهیم که آنها برای ما تعیین کنند که از چه دانش و فناوری و تاچه حدودی استفاده کنیم .
تولایی افزود: کسانی که در جامعه ایجاد احساس ناامنی و نگرانی در خصوص استفاده از محصولات تراریخته می کنند باید پاسخ بدهند که این نگرانی نسبت به محصولات تراریخته وارداتی بیشتر وجود دارد یا محصولات تراریخته ای که در داخل کشور و تحت نظر کارشناسان و توسط ضوابط کشورمان تولید می شود ؟
7414/ 6155خبرنگار:وحیده عسکری**انتشار دهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید