خانه / دسته‌بندی نشده / اولین دوره مسابقات کشوری آزاد مهارت اپلیکیشن موبایل در سنندج آغاز شد

اولین دوره مسابقات کشوری آزاد مهارت اپلیکیشن موبایل در سنندج آغاز شدبه گزارش ایرنا، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان اظهار کرد: این مسابقات بمدت 2 روز (یکم و دوم شهریور) به صورت آزاد برگزار می شود و محدودیت سنی ندارد.
سیدجمیل احمدی افزود: برگزاری رقابت ها به صورت آنلاین، ملی و استانی، از ابتکار عمل این دوره از مسابقات است.
به گفته وی، هدف از برگزاری مسابقات، شناسایی افراد مستعد در زمینه اپلیکیشن موبایل، زمینه سازی برای ایجاد ارتباط آنان با بازار کار و بهره گیری از توانمندی های آنها است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان به عمومی بودن این دوره از مسابقات اشاره کرد و گفت: امید است در دوره های بعدی، رشته ها و محورهای مسابقات اپلیکیشن مشخص شود.
احمدی با بیان اینکه کردستان در طرح تکاپو و آی تی، جزو استان های برتر کشور محسوب می شود، ادامه داد: زیرساخت های فکری و سخت افزاری این طرح در استان وجود دارد.
وی تاکید کرد: برگزاری چنین مسابقاتی در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، توسعه دولت الکترونیک و استفاده صحیح از فناوری اطلاعات است.
به گزارش ایرنا، اپلیکیشن‌ موبایل، نرم افزارهایی است که ارتباط مستقیم با پردازنده‎های سیستم عامل گوشی همراه دارند و به صورت مستقیم درخواست‎های کاربران را انجام می‌دهد.
هم اکنون 119 آموزشگاه خصوصی و 12 مرکز دولتی در استان کردستان آموزش های فنی و حرفه ای را به هنرجویان ارائه می دهند.
در آموزشگاه های مراکز دولتی این استان سالانه سه میلیون و 340 هزار نفر ساعت آموزش در 350 حرفه و 31 رشته مختلف انجام می شود و در آموزشگاه های بخش خصوصی نیز سالانه یک میلیون و 250 هزار نفر ساعت آموزش در 213 حرفه و در 24 رشته مختلف انجام می شود.
سالانه بیش از 23 هزار نفر در مراکز آموزشی فنی و حرفه ای استان کردستان در رشته های مختلف آموزش می بینند.
خبرنگار: وریا کرمی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7355/9102انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید