خانه / دسته‌بندی نشده / اولین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران در تهران برگزار می شود

اولین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران در تهران برگزار می شودبه گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دبیر علمی اولین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران روز دوشنبه در نشست خبری این رویداد علمی در محل پردیس دانسکده فنی دانشگاه تهران گفت: ترویج علوم شناختی در حوزه نقشه برداری مغز، به روز رسانی دانش و اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیات علمی، دانشجویان و فناوران مرابط با این حوزه و گسترش ارتباط با محصصان صاحب نام از مهمترین اهداف این رویداد علمی است.
غلامعلی حسین زاده اظهار کرد: 15 استاد مجرب داخلی و خارجی دستاورهای جدید و آخرین یافته های علمی خود را در قالب سخترانی در این سمپوزیوم ارائه خواهد کرد.
وی با اشاره به برگزاری 15 کارگاه تخصصی در این سمپوزیوم اشاره کرد و گفت: آشنایی با کاربرد روش تحرک جریان مستقیم فراجمجمه ای ( TDCS ) در درمان، نگرش سایبرنتیک در پردازش اطلاعات سیگنال های مغزی، مهارت های مفزی، آشنایی و تشخیص بهتر تومورها، آشنایی با تصویربرداری تشدید مغناطیسی کارکردی از 22 تا 27 شهریور ماه برگزار خواهد شد.
حسین زاده ادامه داد: ارزیابی و تشخیص اختلالات خواب با رویکرد علوم اعصاب شناختی، نگارش مقاله علمی موفق در زمینه علوم اعصاب و نقشه برداری مغز، آشنایی با الکتروانسفالوگرافی ، آشنایی با فناوری طیف نگاری مادون قرمز نزدیک مغز و آشنایی با روش طیف نگاری تشدید مغناطیسی از دیگر کارگاه های تخصصی سمپوزیوم است که از 28 شهریور ماه تا 6 مهرماه برگزار خواهد شد.
دبیر اجرایی اولین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران نیز گفت: در دهه اخیر علم ژنتیک را علم مادر تعریف کردند و اغلب سرمایه گذاری برای شناسایی ژنوم انسانی صرف شده است.
دکتر حسین قدیری همچنین نقشه‌برداری از مغز را یک علم راهبردی خواند و تصریح کرد: بسیاری از سرویس‌های اطلاعاتی تمرکز تحقیقاتی خود را روی نقشه‌برداری از مغز گذاشته‌اند؛ چرا که معتقدند از طریق مغز می‌توانند به خوبی در جوامع تاثیرگذار باشند.
وی با بیان این که علم نقشه برداری مغز در دنیا جوان است، گفت: ما به موقع آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز را راه اندازی کردیم و از این طریق می توانیم به پیشرفت های خوبی در زمینه هایی مانند درمان مغز و اعصاب، روان پزشکی دست یابیم.
قدیری نوسعه همگرای دانش و فناوری علوم نقشه برداری مغز را از مهمترین رسالت های آزمایشگاه ملی نقشه برداری دانست و با اشاره به برگزاری سمپوزیوم در اولین سالگرد افتتاح این آزمایشگاه، گفت: سمپوزیوم با حضور محققان ایرانی مقیم خارج و محققان داخل کشور برگزار می‌شود.
علمی ** 1201 **
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور* انتشار: زهره محتشمی پورانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید