خانه / دسته‌بندی نشده / ایجاد اشتغال با علم و فناوری محقق می شود

ایجاد اشتغال با علم و فناوری محقق می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا ، اسماعیل قادری فر روز سه شنبه در ششمین روز از هفته دولت در مراسم تجلیل از کارمندان نمونه مازندران در قائمشهر، افزود: موضوع مهم اشتغال و پاسخگویی به مطالبات مردم یکی از دغدغه های مهم در سطوح عالی نظام است که بر تحقق آن تاکید شده است.
وی ادامه داد: به نظر ما در مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرداختن به مقوله اشتغال و کارآفرینی یا به عبارت وسیع تر تحقق اقتصاد مقاومتی ، جز از مسیر علم و فناوری و همچنین تحقق دانش بنیان میسر نمی شود و باید نگاه سنتی چندین سال قبل را کنار گذاشت.
قائم مقام معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: در شهرستان ها ظرفیت های بسیار خوبی وجود دارد که باید از تمام آنها در راستای فناوری برای پاسخ به معضلات کشور و منطقه استفاده کرد.
قادری فر تاکید کرد: همچنین در کنار ظرفیت های بزرگ برای پاسخگویی به نیازهای روزمره ، می توان از ظرفیت هایی مثل مشاغل کوچک استفاده کرد.
وی بر ضرورت استفاده از ایده های جوانان و شرکت های دانش بنیان نوپا تاکید کرد و گفت : توجه به راهکار فناورانه برای پروژه های کلان که نیاز ملی کشور است و پروژه های کلیدی که باید با محوریت بخش خصوصی ایجاد شود ، ضروری است.
قادری فر اضافه کرد : ما از نیروهای نوپا و نوین که متولی دانش ، علم و فناوری باشند با تامین منابع لازم حمایت خواهیم کرد زیرا هدف ما توسعه فناورانه و نوآوری در کشور است و بنابراین باید همت کرد تا فرهنگ کارآفرینی را ترویج و نیازهای فناورانه را برای کشور برطرف کنیم .
وی با اشاره به اینکه کارمندان نمونه باید با روحیه بسیجی کار کنند ، بیان کرد : باید بدون توقع کار کرد و لحظه ای از خدمت رسانی به مردم غافل نشد و به عبارتی بدون توفع کار کردن کلید واژه اساسی و بنیادی است که همه باید برای خدمت رسانی به مردم سرلوحه کار خودمان قرار دهیم .
در پایان مراسم از کارمندان و مدیران نمونه با اهداء لوح سپاس تجلیل شد .
همچنین در ششمین روز از هفته دولت ایستگاه آبرسانی شهدای شهرودکلا با اعتبار یک میلیارد و 512 میلیون تومان با حضور قادری فر به بهره برداری رسید.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7334/1654انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید