خانه / دسته‌بندی نشده / برای رونق کسب و کار در کشور راهی جز ریشه کنی فساد اقتصادی وجود ندارد

برای رونق کسب و کار در کشور راهی جز ریشه کنی فساد اقتصادی وجود نداردبه گزارش ایرنا، سید علیرضا آوایی شامگاه چهارشنبه شب در نشست با فعالان اقتصادی استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود : برای رفع مشکلات کشور همه مسوولان نظام جمهوری اسلامیباید پای کار بیایند و مسوولان دستگاه های اجرایی برای افزایش رونق و آبادانی سرمایه گذاران را درک کنند.
وی اظهارداشت : برای افزایش اشتغال و آبادانی در کشور علاوه بر هماهنگی و همدلی کابینه دولت دوازدهم بلکه سایر قوا هم باید همقسم با این دولت باشند.
وی با بیان این که گروه اقتصادی دولت با همدلی و هماهنگی برای افزایش اشتغال و رونق وآبادانی روز افزون کشور تعجیل دارند، یادآور شد : بحث اشتغال آفرینی و توجه به تولید که از خواسته های رهبر انقلاب است اکنون به عنوان باور در بین مسوولان نظام جمهوری اسلامی تبدیل شده است.
وزیر دادگستری تصریح کرد : بعضی از مسوولان جامعه رویکرد ضد تولید دارند و سرمایه گذار با این شرایط حاضر به سرمایه گذاری در کشور نیست.
وی اضافه کرد : در دولت یازدهم بعضی از موانع رونق تولید برداشته شده است اما موانع قابل توجهی برای رسیدن به شرایط مطلوب و آرمانی برای شکوفایی اقتصاد کشور وجود دارد که دولت دوازدهم درصدد رفع این چالشهاست.
آوایی با اشاره به این که بعضی از مسوولان تاکنون معنی کارآفرینی و توجه به این امر را درک نکرده اند ، تصریح کرد : باید مسوولان ارشد نظام برای رفع مشکلات کشور با فعالان اقتصادی ارتباط خوبی داشته باشند.
وی ادامه داد : در استان سمنان، استاندار و گروه کاریشان توجه ویژه ای به امر تولید و سرمایه گذاری دارند و باید این رویکرد برای چهار سال آینده هم ادامه یابد.
در این نشست محمدرضا خباز استاندار، احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه در مجلس شورای اسلامی و چند تن از مدیران استان حضور داشتند.
علیرضا آوایی وزیر دادگستری به منظور بهره برداری چهار طرح عمرانی و آموزشی شهرستان سرخه با صرف ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان اعتبار عصر امروز به استان سمنان سفر کرده است.
۴۸۶ طرح عمرانی، اقتصادی و تسهیلاتی با اعتبار ۳۰۳ میلیارد تومان با ایجاد ۷۵۴ شغل در هفته دولت ۹۶ در این استان افتتاح می‌شود.
به گزارش ایرنا ، در دولت تدبیر و امید در استان سمنان ۸۷ طرح با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۵۷۵ میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شد.
در استان سمنان بیش از هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم ۳۸ درصدی در اشتغال این استان دارد، سال ۹۵ از استان سمنان بیش از ۳۲۳ هزار تن کالا با ارزآوری ۱۴۳ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۸۱۶ دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال ۹۴ حدود ۱۷ درصد افزایش داشت.
۷۳۳۹/۶۰۲۶
* خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد۸۸۲ تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *