خانه / دسته‌بندی نشده / برگزاری جشن ‘آغاز سال تحصیلی’ در کره جنوبی با حضور ایرانیان

برگزاری جشن ‘آغاز سال تحصیلی’ در کره جنوبی با حضور ایرانیانبه گزارش ایرنا نماینده رایزنی علمی در کره جنوبی در این مراسم ضمن خوش آمدگویی به دانشجویان تازه وارد، مسائل کلیدی و ضروری برای موفقیت در دانشگاه های این کشور را به آنها یادآور شد.
وی تاکید کرد: صرف حضور شما در دانشگاه های کره جنوبی با توجه به رتبه بالای علمی این دانشگاه ها و همچنین امکانات آموزشی و پژوهشی بسیار پیشرفته ای که در این مراکز وجود دارند، بیانگر فرصتی است که شاید آرزوی خیلی های دیگر باشد.
او اضافه کرد: این فرصت را باید غنیمت شمرد ولی باید توجه کرد ماندن در این دانشگاه ها هم آسان نخواهد بود پس باید با وفق دادن خود با محیط جدید ، راه موفقیت را که شروع کرده اید به پایان برسانید.
پیران که خود فارغ التحصیل و همچنین عضو هیات علمی یکی از دانشگاه های کره جنوبی است تعامل بسیار صمیمی با اساتید و سایر دانشجویان را یکی از کلیدهای موفقیت دانست و دانشجویان را به برقراری ارتباط دوستانه با دانشجویان کره ای و خارجی مشغول به تحصیل در کره جنوبی تشویق کرد.
او با اشاره به موفقیت ایرانیان مقیم کره جنوبی آرزوی امیدواری کرد این راه به نحوی ادامه داشته باشد که دانشگاه های کره ای همچنان مشتاق پذیرش دانشجویان ایرانی باشند.
او دستیابی به این مهم را فقط با تلاش و پشتکار و داشتن ارتباط مناسب با سایر اعضای مجموعه علمی – پژوهشی ممکن دانست و تاکید کرد موفقیت فرد فرد شما باعث خوشحالی کل مجموعه ایرانیان مقیم کره جنوبی خواهد بود.
نماینده رایزنی علمی کشورمان در کره جنوبی حمایت جدی و بسیار خوب وزارت علوم از دانشجویان ایرانی مقیم خارج را یادآور شد و قول داد در حد توان، تمامی مشکلات مربوطه را با جدیت هر چه تمام پیگیری کند تا دانشجویان غیر از مسائل علمی و آموزشی دغدغه ای دیگر نداشته باشند.
پیران آرزوی امیدواری کرد دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل با دست پر برای خدمت به میهن عزیزمان برگردند.
در ادامه مراسم جلسه پرسش و پاسخ با حضور دانشجویان و پژوهشگران برگزار شد.
در انتهای مراسم از شرکت کنندگان با شام ایرانی پذیرایی شد.
حدود ٤٠٠ دانشجو، پژوهشگر دوره پسا دکتری، فرصت مطالعاتی و یا عضو هیات علمی ایرانی در کره جنوبی مشغول به تحصیل و تدریس هستند.
برق، الکترونیک، کامپیوتر، مکانیک، هوافضا، شیمی و فیزیک از رشته های پرطرفدار دانشجویان ایرانی در کره جنوبی هستند.
**آساق**1904**انتشاردهنده:1577**حسن حسین زادهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید