خانه / دسته‌بندی نشده / بهشتی‌پور: پویش‌های مجازی در حمایت از آرمان فلسطین و روز قدس اثرگذارند

بهشتی‌پور: پویش‌های مجازی در حمایت از آرمان فلسطین و روز قدس اثرگذارند

حسن بهشتی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به متقاوت بودن برگزاری روز قدس در سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌هایی که در ایران و تمامی کشورها وضع شده است گفت: باید توجه کنیم که مساله کرونا همه عرصه‌ها از جمله وزرش، سیاست، اقتصاد، هنر و غیره را تحت تاثیر قرار داده است از این رو باید توجه کرد که در این وضعیت به دنبال راه‌حل‌های جایگزین باشیم.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیم مسوولان کشور در ایران در شهرهایی که وضعیت سفید و زرد به لحاظ شیوع بیماری کرونا دارند در چارچوب نماز جمعه سخنرانی و هم‌اندیشی در رابطه با روز قدس خواهیم داشت و در شهرهایی مثل تهران، راهپیمایی در حالی که راهپیمایان در خودروهایشان هستند انجام می‌شود؛ این‌ها تلاشی است برای زنده نگه داشتن آرمان فلسطین و روز قدس.

این کارشناس مسایل بین‌الملل تصریح کرد: برگزاری همایش‌های ملی و بین‌المللی به طور آنلاین با حضور کارشناسان و متفکرانی ایرانی و بین‌المللی در اقصی نقاط کشور و دنیا نیز می‌تواند در این رابطه بسیار موثر باشد. حضور افراد مختلف از ملیت‌های متفاوت در یک زمان مشخص که درباره یک موضوع صحبت و تبادل نظر می‌کنند و سیاست کشورشان یا دنیا را در قبال مساله فلسطین و جنایات اسراییل تبیین می‌کنند قابل توجه است.

بهشتی‌پور گفت: هم‌چنین پخش فیلم‌های مرتبط با موضوع فلسطین و آزادی قدس شریف در این روز می‌توند اثرگذار باشد. علاوه بر این ابتکار عمل‌هایی از جمله راه‌اندازی پویش‌های مجازی حمایت از آرمان فلسطین و مقاومت در برابر جنایات رژیم صهیونیستی و سیاست‌های بین‌المللی در حمایت از این رژیم که به طور آنلاین از طرق مختلف امضا شود یا به ترند در شبکه‌های مجازی تبدیل شود می‌تواند در زنده نگه داشتن روز قدس و مساله فلسطین به عنوان مساله اول جهان اسلام حایز اهمیت باشد.

وی درباره برخی سنگ‌اندازی‌ها از سوی شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی که در اختیار کشورهایی از جمله آمریکاست و می‌تواند در این مسیر خلل ایجاد کند تصریح کرد: در هر حال باید برای هر شرایطی آماده بود و معتقدم با توجه به احتمال چنین کارشکنی‌هایی باید هم‌زمان از طریق چند شبکه اجتماعی اقدام کرد. ممانعت این شبکه‌های اجتماعی از انعکاس صدای مردم دنیا در حمایت از فلسطین، رسوایی انها را نیز در برخواهد داشت؛ چراکه این رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مدعی جریان آزاد اطلاعات هستند در حالی که دیده می‌شود به دفعات تحت فشار سیاست‌ دولت‌هایشان اقدام به سانسور یا حذف دیدگاه‌ها و نظرات می‌کنند.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

طحان نظیف:مصوبه شورای نگهبان یک گام مثبت برای شفافیت است

به گزارش ایسنا، هادی طحان نظیف با حضور در برنامه پرونده ویژه شبکه سه سیما(زنده) …

دیدگاهتان را بنویسید