خانه / دسته‌بندی نشده / "بوزین و مره‌خیل" کرمانشاه همچنان در آتش می‌سوزد

"بوزین و مره‌خیل" کرمانشاه همچنان در آتش می‌سوزد

آزاد شیخ ویسی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، درباره جزییات این آتش‌سوزی گفت: حریق در منطقه حفاظت شده بوزین و مره‌خیل از ظهر روز  پنجشنبه آغاز شد و با گذشت دو روز با وجود همه تلاش‌هایی که برای اطفا حریق انجام شده، هنوز ادامه دارد.


وی ادامه داد: اگرچه چند بار شعله‌های آتش فروکش کرد، اما شاهد شعله‌ور شدن مجدد آن بودیم.


به گفته فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، هم اکنون نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و مردم بومی منطقه برای مهار آتش پای کار هستند و تلاش‌ها با وجود صعب‌العبور بودن منطقه همچنان ادامه دارد.


شیخ ویسی اضافه کرد: برای استفاده از بالگرد هم درخواست دادیم، اما گفته شده به دلیل شیب زیاد منطقه امکان استفاده از بالگرد وجود ندارد.


وی با بیان اینکه هنوز مشخص نیست عامل آتش‌سوزی چه چیزی بوده، تاکید کرد: وسعت دقیقی که در آتش سوخته نیز هنوز برآورد نشده است.


فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با پای کار بودن نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و مردم منطقه امیدواریم هرچه زودتر آتش فروکش کند.


شیخ ویسی با اشاره به وسعت حدود 27 هزار هکتاری منطقه حفاظت شده بوزین و مره‌خیل، یادآور شد: این منطقه دارای پوشش گیاهی و جانوری غنی و زیستگاه برخی گونه‌ها از جمله گوزن شوکا، پلنگ و… است.


وی ادامه داد: از ابتدای امسال سه مورد آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان داشتیم که یک مورد بزرگ دیگر آن با وسعت 350 هکتار مربوط به همین منطقه بوزین و مره‌خیل بود و سایر موارد در زمان کوتاهی مهار شد.


انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

استفاده کامل از ظرفیت دورکاری کارکنان برای کاهش ترددهای غیرضرور و ترافیک

به گزارش ایسنا، براساس گزارش ارائه شده از سوی کمیته بهداشت و درمان با توجه …

دیدگاهتان را بنویسید