خانه / دسته‌بندی نشده / تاجرنیا: مجلس جدید شرایط ارتباط با دنیای بیرون را فراهم کند

تاجرنیا: مجلس جدید شرایط ارتباط با دنیای بیرون را فراهم کند

علی تاجرنیا در گفت‌وگو با ایسنا،‌ اظهار کرد: من فکر می کنم مجلس به عنوان نهاد قانون گذار و ناظر باید اولویتش اولویت امروز کشور باشد. بزرگ ترین مسئله امروز اقتصاد و معیشت مردم است و با توجه به ظرفیت منابع و نیروی انسانی این مشکل نباید وجود داشته باشد اما شرایط حاکم بر روابط خارجی مثل تحریم‌ها که برخی مسئولین می گفتند در اقتصاد ما تاثیری ندارد، اثر گذار شد.

وی ادامه داد: در عرض ۱۶ سال قیمت دلار و سکه بالغ بر ۲۰ برابر شد .این موضوع  نشان دهنده مشکل اقتصاد کشور است .

این فعال سیاسی با بیان اینکه ” یکی از اصلی ترین مسائل کشور بحث روابط خارجی است” گفت: در زمان دولت اول آقای روحانی اقدام خوبی در عقد قرار داد برجام صورت گرفت؛ اما متاسفانه هم تندروهای داخلی و هم فردی تندرو در امریکا مثل ترامپ باعث شد، نتوانیم از شرایط خوب برجام استفاده کنیم. مخالفان این قرارداد نگذاشتند اهدافش محقق شود.

تاجرنیا گفت: با توجه به اینکه تقریبا اکثر مجلس دست جناح اصولگرا است و اگر اختلاف درونی هم دارند در حرف شنوی از مقامات بالای نظام نظر واحد دارند، باید  سعی کنند شرایط ارتباط با دنیای بیرون را فراهم کنند تا این سایه سنگین تحریم ها کنار برود و وضعیت معیشت مردم بهتر شود.

وی ادامه داد: اولویت بعدی این است که سعی شود در داخل هم همبستگی جدی ایجاد شود. در سال‌های آتی این مجلس باید به شدت به حوزه مبارزه با فساد ورود کند. متاسفانه تا کنون فقط برخوردها  قضایی و به صورت جناحی و مقطعی بوده است. مجلس به دلیل توانایی در اصلاح قوانین و قطع قوانین رانتی نقش نظارتی خود و نهادهای نظارتی را می‌تواند اصلاح کند.

تاجرنیا گفت: مجلس می تواند مهم ترین عامل در مبارزه ریشه ای با فساد باشد. باید بدانیم فساد اقتصادی مثل موریانه ای ریشه اقکار عمومی را خواهد خورد و اقتصاد را دچار بحران خواهد کرد اگر این مسئله حل نشود وقوع مجدد اتفاقاتی مثل آبان ۹۸ دور از انتظار نیست. هر بار سعی کنیم با حرکت‌های امنیتی عمل کنیم خواسته مردم مثل فنری که جمع می شود و هنگام باز شدن نیرویش بسیار بیش تر است،‌ شدت بیش‌تری خواهد گرفت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان تاکید کرد:به صورت خلاصه اولویت مجلس باید تنش‌زدایی در سیاست خارجی و ایجاد انسجام در سیاست داخلی و  ‌مبارزه ریشه ای با فساد باشد.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

اعمال شب بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان

به گزارش ایسنا، اعمال شب‌های قدر بر دو نوع است؛ یکی آن‌که در هر سه …

دیدگاهتان را بنویسید