خانه / دسته‌بندی نشده / توجه به مستضعفین هم و غم امام خمینی(ره) بود

توجه به مستضعفین هم و غم امام خمینی(ره) بود

محمد قمی در گفت وگو با ایسنا، با تسلیت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، اظهار کرد: امام خمینی(ره) در عصر مادی‌گری،  معنویت، اسلام و قرآن را احیا کرد. امام(ره) مسلمانان را به دشمن‌شناسی، وحدت و دوری از تفرقه دعوت می کرد.ایشان بر دشمنی با دشمنان اسلام و دوستی با دوستان اسلام تاکید داشتند. دشمنی با آمریکا و رژیم صهیونیستی سرفصل برنامه‌های سیاسی و عقیدتی امام(ره) بود. امام خیمنی(ره) تاکید داشتند که در مقابل دشمنان اسلام نباید کوتاه آمد و از ملت‌های مستضعف و مظلوم جهان از جمله مردم فلسطین حمایت کرد.


وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) وصیت کرد که همگان به قرآن و عترت پایبند باشند. امام خمینی(ره) همچنین تاکید داشت عواملی که موجب پیروزی انقلاب شده است در تداوم انقلاب هم موثر هستند.


قمی همچنین با اشاره به اینکه هم و غم امام توجه به مستضعفین بود، ادامه داد: امام(ره) می‌گفت یک موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان ترجیح می دهد. ایشان تاکید داشت که باید به معیشت مستضعفین رسیدگی شده و به آنها شان و عزت داد. امام(ره) مثل اقشار متوسط و پایین زندگی می کرد و تاکید داشت که مسئولین به مستضعفین توجه داشته باشند؛ اما وقتی مسئولی در فرمانیه زندگی کرده و برج دارد، نمی تواند به فکر مستضعفین باشد. زندگی کردن مسئولان در شرایط خیلی بالاتر از سطح زندگی متوسط جامعه، آفتی برای انقلاب است. امام(ره)، مسئولین و مردم را از آفت ریاکاری و دنیادوستی بر حذر می داشت.


این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حفظ عدالت و رفع تبعیض پیام اصلی امام خمینی(ره) است، اظهار کرد: امروز هم مسئولین باید به مساله عدالت توجه کنند و عدالت، محور تمام برنامه‌ها در جمهوری اسلامی باشد. مردم اگر مشاهده کنند که مسئولین برای تحقق عدالت تلاش می‌کنند، همراه مسئولین خواهند شد. برخی اقشار مثل کارگران و معلمان که برای پیروزی انقلاب اسلامی تلاش زیادی کردند، نسبت به سایر اقشار در شرایط مناسبی نیستند و باید مورد توجه قرار گیرند. امام خمینی(ره) همواره دغدغه این اقشار را داشت.


وی با اشاره به اینکه اجرای عدالت و احکام اسلامی محور اندیشه‌های سیاسی و فقهی امام خمینی(ره) بود، گفت: وصیت‌نامه امام باید الگوی همه مردم و به خصوص مسئولان باشد و برای تحقق آن برنامه داشته باشند و از رهنمودهای امام خمینی(ره) فاصله نگیرند.


انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

اعمال شب بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان

به گزارش ایسنا، اعمال شب‌های قدر بر دو نوع است؛ یکی آن‌که در هر سه …

دیدگاهتان را بنویسید