خانه / دسته‌بندی نشده / توسعه فیبرنوری دلیل تغییر شماره تلفن برخی مناطق شمال اصفهان عنوان شد

توسعه فیبرنوری دلیل تغییر شماره تلفن برخی مناطق شمال اصفهان عنوان شدبه گزارش ایرنا، در چند هفته اخیر، شماره تلفن ثابت در برخی از مناطق شمال کلانشهر اصفهان تغییر کرد و به عنوان مثال شماره هایی با پیش شماره 3420 به 3422 تغییر یافت.
به گفته تعدادی از مشترکان تلفن با این تغییرات، دریافت سرویس اینترنت پر سرعت (ADSL) از شرکت های غیر از مخابرات هم اکنون مقدور نیست و این مشترکان فقط می توانند از شرکت مخابرات این سرویس را دریافت کنند.
همچنین به گفته این مشترکان، برخی از شرکت های خدمات دهنده اینترنت پر سرعت اعلام کرده اند که تا چند ماه آینده می توانند سرویس اینترنت ADSL خود را در این مناطق فعال کنند.
در این رابطه رئیس روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به توسعه سریع مناطق شهری و افزایش تقاضا و نیاز شهروندان به خطوط تلفن و اینترنت پرسرعت، شرکت مخابرات اقدام به توسعه زیرساخت های لازم در آن مناطق کرده است.
حمیدرضا عسگری افزود: با توجه به اینکه این توسعه با تجهیزات به روز و بر بستر فیبرنوری تا درب منازل (FTTH) انجام شده است، نیاز به تعویض شماره های مشترکان بود.
وی با بیان اینکه با این فناوری از بستر فیبر نوری برای خطوط تلفن استفاده می شود، اضافه کرد: زیر ساخت مناسب اینترنت پر سرعت نیز توسط مخابرات برای اینگونه از مشترکان فراهم شده است.
عسگری با اشاره به اینکه این فعالیت ها بر اساس مصوبه های سازمان تنظیم و مقررات رادیویی در زمانبندی مشخص انجام می شود، تصریح کرد: اطلاع رسانی لازم در این زمینه به همه سازمان ها و دیگر شرکت های ارائه دهنده خدمات از 6 ماه قبل از برگردان و تغییر شماره تلفن ها انجام می شود.
وی ادامه داد: این شرکت ها باید از تمدید قرارداد با مشتریان خود خودداری کرده و یا با نصب تجهیزات موازی با تجهیزات شرکت مخابرات به ارائه سرویس خود اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، طرح فیبرنوری تا درب منازل (FTTH) از تابستان سال گذشته در کلانشهر اصفهان و در ابتدا در خیابان هایی مانند چهارباغ بالا و توحید اجرایی شد.
رییس کمیسیون اینترنت نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان نیز در این زمینه به ایرنا گفت: این مسئله از سال گذشته در اصفهان وجود داشته و شرکت مخابرات در طرح توسعه خود و بمنظور افزایش تعداد خطوط تلفن اقدام به ایجاد بستر فیبرنوری کرده است.
مرتضی افشار افزود: شرکت مخابرات اصفهان اعلام کرده که نمی تواند این طرح خود را متوقف کند و از طرفی اجرای این طرح، مسائلی را برای دیگر شرکت های ارائه کننده اینترنت پر سرعت بوجود آورده است.
وی اظهار کرد: اگر شرکت های غیر از مخابرات بخواهند خدمات اینترنت پر سرعت خود را بر روی این بستر ارائه کنند نیاز به نصب تجهیزات جدید دارند در حالیکه مخابرات این امکانات را در اختیار دارد.
وی با بیان اینکه این کار برای شرکت ها هزینه بر است، تصریح کرد: تعدادی از این شرکت های اینترنتی در مناطقی که مشتری زیاد داشتند اقدام به راه اندازی این تجهیزات کرده اند و برخی نیز از راهکارهای دیگر مانند ارائه سرویس های بی سیم (وایرلس) استفاده کرده اند.
با اجرای طرح ‘فیبر نوری تا درب منازل’ (FTTH)، به جای کابل مسی، فیبر نوری به کاربران خانگی، اداره ها و موسسه ها ارائه می‌شود. طرح اتصال فیبر نوری که سرعت ارتباط را تا حد زیادی افزایش می‌دهد در کشورهای مختلف دنیا انجام شده است.
استان اصفهان دارای دو میلیون و 428 هزار شماره تلفن ثابت با ضریب نفوذ 47 درصد، نزدیک به پنج میلیون مشترک تلفن همراه اپراتور همراه اول با ضریب نفوذ 95 درصد و 530 هزار پورت اینترنت پرسرعت با ضریب نفوذ 25 درصد است.
ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور 39 درصد و ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در کشور 12 درصد است.
گ/3011 / 6022 خبرنگار: آسیه معینی – انتشار دهنده : عمادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید