خانه / دسته‌بندی نشده / تولید پارچه فوق نازک برای جذب انرژی از حرکات بدن

تولید پارچه فوق نازک برای جذب انرژی از حرکات بدنبه گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس دیلی، رشته‌های به هم تنیده شده نانوتیوب‌های کربنی که با ژل پوشش داده شده‌اند، گزینه مناسبی برای ذخیره انرژی هستند که در محیط پیرامون به هدر می‌روند.
مطالعات نشان می‌دهد رشته های ماده ای که تحت عنوان twistron شناخته می‌شوند، در آزمایش‌های اولیه کارایی فوق العاده‌ای نشان داده‌اند و امید است روزی این رشته‌ها به عنوان بخشی از ابزارهای جذب انرژی از بدن افراد، مبلمان یا محیط‌های وسیع‌تر مورد استفاده قرار گیرند.
ساده‌ترین نوع جاذب انرژی از جنس twistron این است که تکه نخی در اختیار داشته باشید و با کشیدن آن جریان الکتریکی ایجاد شود. عجیب نیست که ایده بهره برداری از امواج الکترومغناطیسی، اصطکاک و تغییرات دمایی برای تولید انرژی تا این حد مورد توجه قرار گرفته است؛ در واقع آنچه موضوع اصلی ایده پردازی ها محسوب می‌شود، دستیابی به ماده ای است که بتواند انرژی حاصل از این عوامل را جذب کند و آن را در مقیاس وسیع با قیمت پایین و تا حد ممکن کارآمد در اختیار قرار دهد. با وجود این که ممکن اساسا twistron پاسخ نهایی نباشد، مطمئنا گام بزرگی برای دستیابی به این هدف محسوب می‌شود.
نتایج این مطالعه در نشریه Science منتشر شده است.
علمی (6) ** 9259
مترجم: سپیده علی کاشانی* انتشار: زهره محتشمی پورانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید