خانه / دسته‌بندی نشده / جایزه نینا به شش فعال فرهنگی هنری در زمینه درمان هپاتیت اهدا شد

جایزه نینا به شش فعال فرهنگی هنری در زمینه درمان هپاتیت اهدا شدبه گزارش خبرنگار علمی ایرنا، جایزه نینا (Novelty in NOhep Activity) به پیشنهاد دکترسیدموید علویان رییس شبکه هپاتیت ایران به افرادی تعلق گیرد که در زمینه درمان و حذف هپاتیت های ویروسی نوآوری و اقدامات موثری داشته اند.
امید می رود که این جایزه بتواند در سطح بین المللی به نمادی برای ارج نهادن به کلیه فعالیت های درمانی ، اجتماعی ، فرهنگی و هنری در زمینه ریشه کنی هپاتیت بدل شود.
امسال جایزه نینا به شش نفر از افرادی تعلق گرفت که در زمینه فرهنگی و در زمینه نقاشی فعالیت ارزنده و قابل تقدیری در خصوص درمان هپاتیت داشتند.
به همین مناسبت تندیس جایزه نینا به دکتر مسعود ضیایی متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری و استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به دلیل ایده طراحی سنگ قبرهپاتت سی، محمد احسان خرامید مشاور فرهنگی مدیرکل مرکز کیش به دلیل تاسیس رسانه بین المللی هپاتیت (نوهپ مدیا) و سارا رضایی مجری و تهیه کننده صدا و سیما به دلیل طراحی شال علمی و هنری ‘نو هپ’ با الهام از نقوش اصیل ایرانی تعلق گرفت.
همچنین در بخش اولین جشنواره نقاشی و تصویر سازی با هدف آشناسازی عموم جامعه با مقوله هپاتیت و راه های انتقال آن ، جایزه نینا به حمید قالی جاری فارغ التحصیل رشته تصویرگری از کرمانشاه، شهلا خسرو انجم فارغ التحصیل رشته تصویرگری از تهران و شمیم کریمی از تهران تعلق گرفت.
هفتمین کنفرانس بین المللی هپاتیت تهران با حضور اساتید متخصص جهانی در حوزه ی هپاتیت و سفرای کشور های اروپایی و آسیایی روز چهارشنبه 15 شهریور در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد و امروز جمعه 17 شهریور به کار خود خاتمه داد.
علمی**2038*1724*
خبرنگار: درنا محمدیان * انتشار: حسین فتح الهی
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید