خانه / دسته‌بندی نشده / حدود 30 درصد سکته های مغزی ناشی از بیماری های قلبی است

حدود 30 درصد سکته های مغزی ناشی از بیماری های قلبی استدکتر مسعود اسلامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: سکته مغزی به دنبال نامنظمی در ضربان قلب ایجاد می شود؛ در اثر نامنظمی ضربان قلب، لخته خونی ایجاد می شود که می تواند وارد مغز شده و سبب بروز سکته مغزی شود.
وی به روش های درمان این عارضه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با دو روش می توان از بروز سکته های مغزی ناشی از بیماری های قلبی پیشگیری کرد که شامل مصرف داروهای جدید ضد انعقادی و عمل جراحی به روش بسته و از طریق رگ پا است.
اسلامی ادامه داد: دو نوع داروی ضد انعقادی وارداتی است و مورد مصرف بیماران قرار می گیرد؛ مصرف این داروها با رقیق کردن خون در بیمارانی که دچار نامنظمی ضربان قلب هستند، می تواند از ایجاد لخته خون و در نهایت سکته مغزی پیشگیری کند.
وی با اشاره به اینکه از جمله روش های درمانی نوینی که در کنگره مطرح می شود، تعویض دریچه میترال قلب با عمل جراحی بسته است، اظهار کرد: تعویض دریچه میترال به روش جراحی قلب بسته روش جدیدی است که از چند ماه گذشته در دنیا آغاز شده است و در این کنگره هم مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
دبیر انجمن آترواسکلروز ایران بیان کرد: این روش درمانی را یکی از اساتید ایرانی مقیم آمریکا که آن را انجام داده است، در این کنگره مطرح خواهد کرد.
اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر تعویض دریچه مترال در تمام دنیا به صورت عمل جراحی باز انجام می شود اما فعالیت هایی در این زمینه آغاز شده است تا این جراحی حساس از طریق عمل جراحی بسته صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه این روش در مرحله تحقیقاتی قرار دارد، اظهار امیدواری کرد که در دو تا سه سال آینده این روش درمانی بالینی شود و بیماران مشکلات کمتری داشته باشند.
نوزدهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق به منظور بررسی آخرین دستاورد‌های حوزه قلب با حضور متخصصان داخلی و خارجی این حوزه در روز21 شهریورماه در سالن همایش های برج میلاد آغاز شده و فردا 24 شهریورماه پایان می یابد.
علمی** 1201 **1834
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور ** انتشار: ناهید شفیعی
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید