خانه / دسته‌بندی نشده / حمایت از طرح های مبتکرانه برای مدیریت پساب و پسماندها

حمایت از طرح های مبتکرانه برای مدیریت پساب و پسماندهابه گزارش روز یکشنبه ایرنا از محیط زیست استان تهران، کیومرث کلانتری افزود: علاوه بر مدیریت پساب، طرح های مدیریت پسماند و همچنین کاهش آلاینده های هوا نیز از اولویت های اصلی محیط زیست استان تهران است.
وی با اشاره به اینکه برای سازمان حفاظت محیط زیست موضوع منابع آب و حفاظت از آن بسیار مهم است، تصریح کرد: به دلیل وقوع پدیده خشکسالی در کشور، تصفیه پساب ها، بازچرخانی و استفاده مجدد از آب یکی از اصولی است که در مدیریت منابع آب بایستی مورد توجه قرار گیرد.
کلانتری با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست از هر طرحی که منجر به مدیریت پسابها شود حمایت می کند، گفت: در این راستا شرکت آب و فاضلاب تهران، اجرای طرحی را آغاز کرده که سازمان محیط زیست ضمن حمایت از این طرح آن را یکی از ضرورت های حال حاضر تهران می داند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار کرد: آنچه که ما در محیط زیست استان تهران پیگیری می کنیم تطابق این طرح ها با ملاحظات زیست محیطی در شبکه های جمع آوری، انتقال و ایجاد تصفیه خانه ها و در نهایت بهره وری سیستم های تصفیه مطابق با استانداردهای زیست محیطی است تا بتوان از خروجی آن در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات استفاده دوباره کرد.
کلانتری با بیان اینکه بخش کشاورزی بیشترین مصرف آب را دارد افزود: باید ضمن استفاده از محصولات کم آب بر از روش های نوین آبیاری در بخش کشاورزی استان تهران استفاده کنیم.
وی اظهار کرد: وزارت نیرو در احداث سیستم تصفیه خانه 2 هدف عمده را دنبال می کند که یکی مدیریت زیست محیطی ناشی از تولید آلاینده ها و دیگری بازچرخانی و استفاده مجدد از آب است.
وی با اشاره به اینکه ضوابط و مقررات در تصفیه خانه های صنعتی متفاوت از تصفیه خانه های شهری است، افزود: هر واحد صنعتی موظف است متناسب با پساب تولیدی خود سیستم تصفیه خانه ایجاد کند و برخی از این تصفیه خانه ها پیش تصفیه تلقی می شوند یعنی پساب پس از پیش تصفیه در نهایت وارد تصفیه خانه شهری می شود.
خبرنگار: مهدی مقدر – انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/9343**1625انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید