خانه / دسته‌بندی نشده / درخواست نماینده مجلس برای رسیدگی بیشتر به شرق مازندران

درخواست نماینده مجلس برای رسیدگی بیشتر به شرق مازندرانعلی محمد شاعری روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح طرح های هفته دولت در این شهرها به خبرنگار ایرنا گفت : تخصیص تجهیزات و امکانات در شرق مازندران با سایر شهرهای استان تناسب ندارد و لازم است شان مردم منطقه و حق و حقوق آنان در تقسیم امکانات رعایت شود.
وی به عنوان نمونه به نبود یا کمبود تجهیزات پزشکی و بهداشتی در این سه شهرستان شرقی مازندران اشاره کرد و گفت : در حالی که شهر ساری دارای هشت مرکز تصویربرداری پزشکی ‘ ام آر آی ‘ است ، در سه شهرستان بهشهر ، نکا و گلوگاه که حدود 300 هزار نفر جمعیت دارند ، چنین مراکزی وجود ندارد و تاکنون هم رایزنی ها برای رفع این کمبود ثمربخش نبوده است.
این نماینده مجلس افزود : با رایزنی های انجام شده قرار است اولین مرکز تصویریربرداری ام آر آی شرق مازندران در بهشهر در هفته دولت امسال افتتاح شود.
وی ادامه داد : این مرکز در بیمارستان امام (ره) بهشهر در فضای 200 متر مربعی با 50 میلیارد ریال اعتبار آماده شده است.
شاعری گفت : عادلانه نیست که تجهیزات و امکانات پزشکی در دیگر شهرهای مازندران مستقر شود و در این سه شهرستان شرقی استان فقط به ساخت مرکز بهداشت و خانه بهداشت اکفتا کنیم .
وی افزود : امکانات بهداشت و درمان شرق مازندران باید مثل مرکز و سایر شهرهای مختلف استان تخصیص یابد و شاخص های سلامت افزایش یابد.
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس گفت : انتظار مردم منطقه این است که مسئولان محترم در سال های آینده کمبودها را جبران کنند تا شهروندان مجبور نشوند برای دریافت خدمات پزشکی به سایر شهرهای استان سفر کنند .
** گلوگاه فاقد بیمارستان مجهز
شاعری با اعلام این که شهرستان گلوگاه با بیش از 40 هزار نفر جمعیت فاقد یک بیمارستان کاملا مجهز است ، گفت : کلنگ فاز دوم بیمارستان 50 تختخوابی گلوگاه در هفته دولت امسال به زمین زده می شود و فاز دوم بیمارستان 50 تختخوابی امام حسین(ع) نکا هم تا پایان شهریور کلنگ زنی خواهد شد.
وی افزود : سال 94 تنها یک دستگاه آمبولانس به منطقه شرق مازندران اختصاص یافته بود ، اما شهرستان قائمشهر هفت دستگاه گرفت و جذب کرد و در سال 95 با تلاش انجام شده 6 دستگاه آمبولانس برای شرق مازندران گرفتیم و تلاش داریم تا به 10 دستگاه آمبولانس افزایش یابد.
این نماینده مجلس در مورد طولانی شدن پروسه ساخت بیمارستان 270 تختخوابی جایگزین بیمارستان امام بهشهر هم گفت : تلاش داریم تا این بیمارستان در یک سال آینده به بهره برداری برسد .
شاعری گفت : زیرساخت های بهداشت و درمان باید بیش از پیش در شرق مازندران فراهم شود چرا که خدمات فراوانی در انقلاب و جنگ داشته ایم و با وجود اینکه در انقلاب اول بوده ایم در محرومیت هم اول هستیم.
خبرنگار : مریم نظری ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7332/1654انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید