خانه / دسته‌بندی نشده / راه اندازی سایت های مخابراتی نسل سه و چهار در ۴۴۶ نقطه گلستان

راه اندازی سایت های مخابراتی نسل سه و چهار در ۴۴۶ نقطه گلستانبراساس اعلام روابط عمومی این اداره کل به ایرنا؛ حسین مومنی روز چهارشنبه با تاکید بر ایجاد زیرساخت های لازم مخابراتی در شهرها و روستاهای استان اظهار داشت که قبل از سال ۹۶ گلستان فاقد این امکان بود.
وی افزود: اجرای این طرح، اینترنت تلفن های همراه استان را از کیفیت و سرعت مناسبی برخوردار کرده و سرعت اینترنت تلفن های همراه از ۶۴ کیلو بایت به بیش از دو مگابایت افزایش می یابد که با افزایش پهنای باند و قطع نشدن سرویس های خدماتی همراه خواهد بود.
به گفته وی؛ این مهم بخشی از سیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت تدبیر و امید در جهت دسترسی آزاد به شبکه ملی اطلاعات است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان پیش از ضریب نفوذ ۸۸ درصدی اینترنت در استان خبر داده و گفته بود که یکهزار و چهار روستا در استان زیر پوشش شبکه تلفن ثابت و همراه هستند.
به گفته وی؛ در برنامه ششم توسعه بخش عمده خدمات قابل ارائه به مردم باید در بستر تلفن همراه و ۳۰ درصد مبادلات تجاری نیز الکترونیکی باشد.
از جمعیت یک میلیون و۸۶۹ هزار نفری استان، یک میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک همراه اول هستند و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هم مشترک ایرانسل در استان وجود دارد که این آمارها در مجموع نشان می دهد هر گلستانی بیش از یک عدد سیم کارت در حال استفاده دارد.
استان گلستان واقع در شمال کشور دارای ۳۰ نقطه شهری و حدود یکهزار و ۷۵ روستا است.
۱۶۴۸
تنظیم و انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد۸۸۲ تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *