خانه / دسته‌بندی نشده / رشد ۴٫۳ درصدی شاخص ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در کهگیلویه و بویراحمد

رشد ۴٫۳ درصدی شاخص ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در کهگیلویه و بویراحمدمجید محنایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برخی از اقدامات دولت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تعداد کاربران اینترنت کهگیلویه و بویراحمد از ۸۱ هزار و ۶۹۵ نفر در سال ۱۳۹۲ به ۳۸۷ هزار و ۵۱۲ نفر رسیده است.
وی افزود: در ابتدای شکل گیری دولت تدبیر و امید پوشش جمعیتی تلفن‌های همراه به ترتیب همراه اول، ایرانسل و رایتل ۹۱، ۵۵ و ۲۴ درصد بوده که اکنون به ۹۸٫۷، ۶۶٫۷ و ۴۴٫۸۳ رسیده است.
محنایی بیان کرد: توسعه شبکه فیبرنوری به عنوان یک زیرساخت اساسی از ۶۷۷ کیلومتر در خرداد ۱۳۹۲ به ۹۴۴ کیلومتر و تعداد شهرهای تحت پوشش نسل سوم و چهارم (فورجی و تری جی) از سه شهر به ۱۴ شهر رسیده است.
وی عنوان کرد: تعداد کاربران نسل سوم و چهارم (فورجی و تری جی) از ۳۶۸ نفر به ۳۶۵ هزار و ۶۷۰ نفر رسیده است که رشد آن بسیار چشمگیر است.
محنایی با اشاره به نبود اینترنت پرسرعت در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد با فناوری «ال. تی. ای» در ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید تصریح کرد: اکنون ۴۲۶ روستا به این فناوری متصل هستند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: رتبه استان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.
وی افزود: رتبه استان در شاخص توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات از ۲۷ در خرداد ماه ۱۳۹۲ اکنون به رتبه ۱۵ رسیده است.
محنایی گفت: در طول چهار سال گذشته اقدامات اساسی در کهگیلویه و بویراحمد از جمله ارائه اینترنت پرسرعت با فناوری‌های «ای. دی. اس. ال» و «ال. تی. ای» به روستاها، توسعه دسترسی پهن باند اپراتورها، توسعه ظرفیت شبکه انتقال و فیبر نوری، افزایش کاربران اینترنت، شهرهای زیر پوشش و سن (تری وفور) افزایش ضریب پوشش تلفن همراه در جاده‌های اصلی و فرعی انجام گرفته است.
خبرنگار: فهیمه قهرمانی** انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
۹۸۶۸/۶۱۱۰انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد۸۸۲ تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *