خانه / دسته‌بندی نشده / ساخت ربات در چند ساعت

ساخت ربات در چند ساعتبه گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی ساینس دیلی، این سیستم که ‘Interactive Robogami’ نام دارد به افراد اجازه می دهد در عرض چند دقیقه یک ربات طراحی کنند و پس از چاپ 3 بعدی قطعات، آنها را در عرض چهار ساعت سرهم کنند.
با وجود گسترش استفاده از ربات در قسمت های مختلف جهان، اما هنوز ساخت آنها فوق العاده دشوار است. رویه ساخت ربات ها از طراحی و مدل سازی گرفته تا ساخت و آزمایش ، آهسته و پر هزینه است؛ حتی یک تغییر کوچک می تواند به معنی روزها یا هفته ها تجدید نظر و بازنگری سخت افزاری مهم باشد.
اما محققان علوم رایانه ای موسسه فناوری ماساچوست در آمریکا برای حل این مساله، در مقاله ای جدید سیستمی به نام ‘Interactive Robogami’ ارائه دادند.
این سامانه از شبیه سازی ها و بازخوردهای تعاملی با الگوریتم ها، برای ترکیب طراحی استفاده می کند و به کاربران امکان می دهد تا بر طراحی مفهومی سطح بالا تمرکز کنند. این سیستم همچنین با انالیز عواملی مانند سرعت و ثبات، عملی بودن واقعی یک طرح را تضمین می کند.
از دیگر ویژگی های مهم این سامانه این است که به طراحان اجازه می دهد حرکت ربات و شکل آن را تعیین کنند، این قابلیت اغلب در سامانه های طراحی تفکیک شده است.
‘آدرینا شولز’ دانشجوی دکتری که در نوشتن این مطالعه همکاری داشت، می گوید: طراحی ربات ها معمولا نیاز به تخصص دارد که این تخصص را معمولا مهندسان مکانیک و روباتیک دارند. اما موضوع جالب توجه این است که ابزاری ابداع کرده ایم که با ارائه این دانش تخصصی به یک کاربر معمولی اجازه می دهد تا ربات مورد نظر خود را طراحی کند.
این مقاله در شماره جدید مجله بین المللی Robotics Research منتشر شده است.
علمی**2038**
مترجم: درنا محمدیان *انتشار: زهره محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@ https://telegram.meانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید