خانه / دسته‌بندی نشده / ساخت نانو ربات متحرک از جنس دی.ان.ای

ساخت نانو ربات متحرک از جنس دی.ان.ایبه گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، این نانو ربات دستاورد محققان موسسه فناوری کالیفرنیا است و می توان آن را از طریق تزریق به جریان خون انسان وارد کرد.
این نانو ربات که شرح آن در مجله Science آمده است، از چند نوکلئوتید– عناصر زیر واحد دی.ان.ای– ساخته شده و از سه بلوک پایه ساختمانی برای ارائه پاها به منظور راه رفتن، یک بازو و دست برای برداشتن اشیاء تشکیل شده است.
این نانو ربات همچنین قطعه ای دارد که با استفاده از آن می تواند یک نقطه خاص را شناسایی و محموله ای را در ان نقطه آزاد کند.
این نانو ربات در جریان چند آزمایش، برای کشف یک سطح مولکولی، برداشت دو مولکول رنگی فلورسنت متفاوت به رنگ های زرد و صورتی و قرار دادن آنها در نقاط خاص هدف، ارسال شد.
این دستیار میکروسکوپی در عرض 24 ساعت شش مولکول پراکنده را با موفقیت مرتب کرد و انها را در مکان های صحیح خود قرار داد.
محققان می گویند، در اصل این ربات های دی.ان.ای را می توان با دست ها و بازوهای بی شماری طراحی کرد تا بتوانند در یک زمان چند مولکول را بردارند.
براساس این گزارش، در آینده می توان از نانو ربات های مشابه برای جمع آوری مواد و مواد شیمیایی جدید در سطح مولکولی، ساخت صفحات مداری بسیار کوچک و یا حرکت در رگ های خونی و ارائه دارو استفاده کرد.
علمی**2038**
مترجم: درنا محمدیان* انتشار: زهره محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید