خانه / دسته‌بندی نشده / ساعت های هوشمند فعالیت های غیرمعمول را گزارش می دهند

ساعت های هوشمند فعالیت های غیرمعمول را گزارش می دهندبه گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، ساعت های هوشمند Big Brother که محققان دانشگاه ساسکس آمریکا سرگرم ساخت آنها هستند طی سه سال به واقعیت تبدیل می شوند. این ساعت ها علاوه بر کنترل هر حرکت کاربر ، فعالیت های غیر معمول را نیز به وی گزارش می دهند.
این محققان اکنون سرگرم فعالیت روی یک سامانه هوش مصنوعی هستند که ایده ردیابی فعالیت را به سطحی کاملا جدید می رساند.
این ساعت های جدید زمانیکه یک وظیفه معمولی مانند شستشوی ظروف یا مسواک زدن دندان ها انجام نشده باشند مطلع خواهند شد و به کاربر یادآوری خواهند کرد.این ساعت ها همچنین می توانند به عنوان یک تقویت کننده حافظه برای افراد مسن عمل کنند، شیوه زندگی سالم را ترغیب کنند، در مراقبت ها بهداشتی و یا در دوران نقاهتپس از جراحت کمک کنند.
از این ساعت ها همچنین می توان برای تجزیه و تحلیل رفتار یا ردیابی عملکرد کارگران کارخانه استفاده کرد.
این ساعت جدید هوشمند مانند ردیاب های سنتی فعالیت، از داده های ورودی از حسگرهای شتاب سنج استفاده خواهد کرد. اما یک تفاوت اساسی آنها با ردیاب های سنتی فعالیت، این است که پیش برنامه ریزی ندارند.
نرم افزار می تواند الگوهای رفتاری جدید را بیاموزد و قسمت های متوالی فعالیت مانند تخلیه ماشین لباس شویی و سپس آویزان کردن لباس ها برای خشک شدن را شناسایی کند.
همچنین اگر کاربر چند کار داشته باشد که باید پشت سرهم آنها را انجام دهد، این نرم افزار گام بعدی را به وی متذکر می شود.
محققان اکنون سرگرم رایزنی با شرکت های علاقمند به توسعه تجاری این گجت هستند و این گجت طی 3 تا 5 سال آینده در دسترس خواهد بود.
علمی**2038**1440
مترجم: درنا محمدیان** گلشنانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید