خانه / دسته‌بندی نشده / سرپرست وزارت علوم: تقویت رسالت اجتماعی دانشگاه ها راهبرد اصلی وزارت علوم است

سرپرست وزارت علوم: تقویت رسالت اجتماعی دانشگاه ها راهبرد اصلی وزارت علوم استبه گزارش ایرنا، سید ضیا هاشمی عصر سه شنبه در آئین آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در دانشگاه ایلام اظهار کرد: دانشگاه باید با رویکرد سازنده و مشفقانه در خدمت جامعه قرار گیرد و با جامعه پیوندی عمیق برقرار کند.
وی تاکید کرد: دانشگاه باید در زمینه رفع مشکلات جامعه پیشگام باشد اما مستلزم این است که ابتدا مشکلات خود را حل کند.
سرپرست وزارت علوم گفت: دانشگاه یک نهاد درونگرا نیست و نسبت به استان، منطقه و کشور خود مسئولیت و رسالت اجتماعی دارد، دانشگاه در زمینه نقد سازنده باید پیشگام و پیشقراول باشد اما نقد تنها به معنای برجسته کردن ایرادات و نقص ها نیست.
هاشمی اضافه کرد: در دانشگاه نیاز به گفت و گو داریم و مدیران نیز باید از نقد سازنده دانشجویان استقبال کنند، در دانشگاه عالمانی می خواهیم که مسئولیت پذیر بوده و به سرنوشت جامعه حساس باشند.
استاندار ایلام نیز در این آئین گفت: طی چند سال گذشته بیش از 50 هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی در این استان هزینه شده است.
مخمدرضا مروارید اظهار کرد: این استان در خیلی از زمینه ها در مسیر توسعه قرار گرفته است که امیدوارم این راه ادامه داشته باشد.
وی تاکید کرد: این استان در حوزه دفاع مقدس مظلوم واقع شده است و با وجود درگیری مستقیم در جنگ هشت ساله، مناطق جنگی استان مورد توجه قرار نگرفته است.
وی یادآور شد: در طول هشت سال جنگ تحمیلی این استان از کاروان پیشرفت و توسعه نسبت به استان های دیگر عقب ماند بنابراین باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
رئیس دانشگاه ایلام نیز گفت: میزان اعتبارهای پژوهشی این دانشگاه رشد بسیار خوبی داشته بطوری که اعتبار پژوهشی دانشگاه در سال جاری بیش از 300 درصد افزایش یافته است.
محمد علی اکبری اظهار کرد: افزایش اعتبارهای پژوهشی ظرفیت دانشگاه برای حمایت از طرح های علمی و پژوهشی را ارتقا داده است.
وی تاکید کرد: علاوه بر این مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه نیز باز تعریف شده و هم اکنون نسبت به پذیرش واحدهای فناور جدید در این مرکز و حمایت از این واحدها اقدام می شود.
رئیس دانشگاه ایلام یادآور شد: مجموعه فعالیت ها در حوزه پژوهشی باعث شد نخستین جشنواره ایده های ثروت ساز با حمایت دستگاه های اجرایی و پژوهشگران با موفقیت در این دانشگاه برگزار شود که در نتیجه آن 70 ایده قابل سرمایه گذاری بدست آمد.
علی اکبری اضافه کرد: همچنین برای نخستین بار مقدمات برگزاری 2 استارت آپ در حوزه های فناوری اطلاعات و گردشگری در این دانشگاه فراهم شد که توانست در تغییر مسیر اشتغال تحصیلکردگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی رویکرد جدیدی را به جامعه معرفی کند.
رئیس دانشگاه ایلام گفت: در سال های گذشته ردیف های جذب هیات علمی اختصاص یافته به این دانشگاه تنها هفت نفر در سال بود که در دولت تدبیر و امید به 20 نفر در سال افزایش یافته است که امیدواریم این ظرفیت در سال های آینده نیز حفظ شود.
علی اکبری با بیان اینکه یکی از اقدامات ویژه تدوین برنامه استراتژیک دانشگاه تا سال 1400 است، یادآور شد: هم اکنون نسبت استاد به دانشجو در این دانشگاه یک به 30 است که امیدواریم تا پایان برنامه به نسبت یک به 22 رسیده و به استاندارد کشوری نزدیک شویم.
وی تاکید کرد: در 2 سال گذشته حل مشکل اعضای هیات علمی که از نظر استخدامی فاقد ردیف بودند در اولویت قرار گرفت که با افزایش ردیف استخدامی دانشگاه این مشکل تا حدودی برطرف شد.
خبرنگار: معصومه امیدی** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
6032/6119انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید