خانه / دسته‌بندی نشده / سهم اشتغال کشور از حوزه فناوری اطلاعات به 1.5 درصد می‌رسد

سهم اشتغال کشور از حوزه فناوری اطلاعات به 1.5 درصد می‌رسدبه گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: ایجاد اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات از اولویت‌های مهم وزارت ارتباطات است.
وی افزود: دولت دوازدهم نیز با جدیت به دنبال ایجاد فرصت‌های جدید شغلی با توسعه روزافزون زیرساخت‌های حوزه فناوری اطلاعات در کشور است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: چهار سال گذشته باوجود برخی محدودیت‌ها بخش عمده‌ای از زیرساخت‌ها برای توسعه خدمات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور فراهم شده است.
آذری جهرمی عنوان کرد: بهبود کیفیت این حوزه مهم نیز یکی از اولویت‌های اصلی دولت دوازدهم به شمار می‌رود.
وی ابراز داشت: شرایط کشور در سال‌های گذشته برای توسعه فناوری اطلاعات فراهم بود اما به این امر مهم توجه چندانی نشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هم‌اینک دغدغه توسعه حوزه آی.تی در کشور وجود دارد اما تنگناهایی ازجمله مسائل اقتصادی پیش روی آن است.
آذری جهرمی اظهار داشت: افزایش ثروت در کشور باید بدون اتکا به درآمدهای نفتی باشد که سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات گزینه مناسبی در این راستا خواهد بود.
وی افزود: حدود 30 درصد جمعیت کشور در روستاها و نقاط کمتر توسعه یافته زندگی می‌کنند که باید با سرمایه گذاری و تولید ثروت مشکل اشتغال و رفاه آنان تا حدودی برطرف شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: هم اینک حدود 17 درصد دانش آموختگان دانشگاهی کشور به طور مستقیم و یا غیرمستقیم مربوط به حوزه فناوری اطلاعات است که برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تولید ثروت، تأمین رویکردهای منشور حقوق شهروندی و توسعه عدالت اجتماعی ظرفیت مطلوبی بوده و باید مورداستفاده بهینه قرار گیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای افتتاح چند طرح اقتصادی و شرکت در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد به یاسوج مرکز این استان سفر کرد.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
7535/6110انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید