خانه / دسته‌بندی نشده / شاخص کیفیت هوای پایتخت سالم است

شاخص کیفیت هوای پایتخت سالم است«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
محمد رستگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸امروز با ۲عددافزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۸۴قرار گرفته و سالم است.
وی با اشاره به کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته از۶۷به ۶۶ اظهار کرد: در همین مدت میزان آلاینده منوکسید کربن نیز از ۲۵به ۳۵افزایش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاههای پارک قائم (منطقه۱۸ ) با شاخص۱۲۵، پاسداران( منطقه ۳)با شاخص ۱۱۰وپارک سلامت (منطقه ۱۷) با شاخص۱۰۳بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.
رستگاری افزود: ایستگاه های شهرداری (منطقه۴ )با شاخص۲۸، شهرداری (منطقه )۱۱وشهرداری (منطقه۱۶)هر۲ با شاخص۴۸و دانشگاه شهید بهشتی(منطقه ۱) با شاخص۴۹ کمترین میزان آلودگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.
به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران؛ از ابتدای امسال کیفیت هوای پایتخت ۹ روز پاک،۱۵۷ روز سالم و ۲۱ روز نیز برای گروههای حساس ناسالم بوده است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: عابدنژاد انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/۱۷۳۵ / ۱۵۳۹انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد۸۸۲ تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *