خانه / دسته‌بندی نشده / شناسایی اجرام فضایی موجود درمدارزمین با ماهواره جدید

شناسایی اجرام فضایی موجود درمدارزمین با ماهواره جدیدبه گزارش پنجشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس دیلی، در ابتدای ماه جاری میلادی ماهواره NEA Scout به‌منظور کسب آمادگی لازم برای انجام ماموریت فضایی، مجموعه‌ای از آزمایشات محیطی را سپری کرد. قرار است این ماهواره در مرحله آغازین ماموریت فضایی Space Launch System که در سال 2019 میلادی انجام خواهد شد، مورد استفاده قرار گیرد.
این ماهواره یکی از شش ماهواره CubeSat‌ است که ناسا برای انجام این ماموریت در نظر گرفته و قرار است یک ماموریت شناسایی را به انجام برساند. در جریان این ماموریت باید تصاویری از اجرام فضایی تهیه کرده و اطلاعاتی را درباره خطرات و چالش‌های ناشی از وجود این اجرام برای ماموریت‌های اکتشافی بعدی گردآوری کند. قرار است این ماهواره پس از جدا شدن فضاپیمای Orion از قسمت بالایی راکت، فعال شده و کار خود را آغاز نماید.
این ماهواره پس از شروع به کار، توان مورد نیاز خود را از طریق یک بادبان خورشیدی تامین می‌کند. این بادبان خورشیدی، ظاهری مربع شکل دارد و هر وجه آن به اندازه یک اتوبوس است. این بادبان قادر است تمام توان موردنیاز ماهواره را بدون استفاده از هرگونه سوخت یا موتور تامین کند.
علمی (6)**9259
مترجم: سپیده علی کاشانی*انتشار:امیرکاردان رادانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید