خانه / دسته‌بندی نشده / صالحی: اولین آزمایش در هم تنیدگی فتونی در ماه های آینده در ایران انجام می شود

صالحی: اولین آزمایش در هم تنیدگی فتونی در ماه های آینده در ایران انجام می شودبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی اکبر صالحی روز یکشنبه در نخستین همایش ملی فناوری کوانتومی افزود: آزمایش در هم تنیدگی فتون ها و یون ها نخستین آزمایشی است که ما باید در راستای موضوع فناوری کوآنتومی انجام دهیم.
وی ادامه داد: همکاران در سازمان انرژی اتمی قول دادند تا اقدامات لازم را انجام دهند که در ماه های آینده شاهد اولین آزمایش در هم تنیدگی فتونی باشیم.
رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد اگر در این آزمایش موفقیت حاصل شود ایران نخستین کشوری خواهد بود که در غرب آسیا و جهان اسلام این آزمایش را با موفقیت انجام می دهد.
صالحی یادآور شد: البته در این زمینه با اروپایی ها نیز صحبت هایی شده است، ما هم اکنون در کلوپ یور اتم که در زمینه با فناوری های پیشرفته است، عضو هستیم.
وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران بعد از توافق برجام و در پسابرجام به عضویت این کلوپ درآمد.
معاون رییس جمهوری ابرازامیدواری کرد: فعالیت های این سازمان سامان بگیرد تا بتوانیم تعدادی از دانشمندان را برای کسب تجربه بیشتر در این عرصه به اروپا اعزام کنیم.
صالحی با یادآوری این که سازمان انرژی اتمی با نهادها و موسسات ذیربط دولتی، سازمان های تحقیقاتی و پژوهشی از جمله مخابرات، معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و دانشگاه های مختلف همکاری ها و تعامل لازم را دارد، یادآور شد:امیدواریم با هم افزایی دست اندرکاران و عزم رییس جمهوری در حمایت از فعالیت ها در سه بازه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت شاهد تحقق فناوری های کوآنتومی باشیم.
وی تصریح کرد فاصله متخصصان ایرانی در عرصه کوآنتومی با دیگر کشورها زیاد نیست، برای مثال اتحادیه اروپا کار خود را از سال 2015 یا 2016 آغاز کردند. همچنین کشور انگلیس در این سال ها کار خود را در راستای فناوری کوآنتومی آغاز کرد.
وی همچنین گفت: این نشان می دهد ما دیر نکرده ایم و اگر همین گونه پیش برویم پیشرفت زیادی می کنیم.
وی در بخشی از سخنانش از دکتر جواد صالحی از متخصصان ایرانی که در راستای فناوری کوآنتومی فعالیت های زیادی کرده تشکر کرد.
رییس سازمان انرژی اتمی همچنین گفت: ما باید دنبال روش های گوناگون برای ایجاد تحول در کشور باشیم.ما نمی توانیم همچنان به صورت سنتی و عادی نسبت به مسائل فناوری نگاه کنیم زیرا این نگاه ما را به مقصد نمی رساند از این رو باید به دنبال روش های مختلف برای ایجاد تحول باشیم.
صالحی افزود: ما در حوزه های فناوری و علمی راه زیادی را در پیش داریم در این راستا باید ابتکار و گاهی ریسک داشته باشیم.
این خبر در حال تکمیل است.
سیام**9121**1336
خبرنگار: سمیه لاری**انتشار: مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید