خانه / دسته‌بندی نشده / صدای سه‌بعدی به اتاق نشیمن می‌آید

صدای سه‌بعدی به اتاق نشیمن می‌آیدبه گزارش روز جمعه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس دیلی، این فناوری جدید از طریق تفکیک اجزای مختلف محتوای صوتی و اتصال آن‌ها به بلندگوهای مختلف موجود در محیط کار می‌کند.
در حال حاضر کاربران با استفاده از بلندگوهایی که در فواصل خاصی از هم قرار می‌گیرند، امکان شنیدن صدای سه بعدی را دارند، اما این کار نیازمند بهره‌گیری از چندین بلندگو با یک چیدمان پیچیده است. به همین علت دسترسی به این چیدمان برای کاربران عادی و خانگی امری دشوار است و به سینماها محدود می‌شود.
بخش عمده امواج صوتی که مخابره می‌شوند، در قالب استریو دو کانالی هستند که بر اساس اصول قدیمی متعلق به 130 سال قبل کار می‌کنند و تاکنون از تکنیک‌های صوتی چندکانالی برای بهبود کیفیت صدای پخش شده برای عموم استفاده نشده است.
این در حالی است که فناوری‌های پیشرفته سینمای خانگی مانند تلویزیون‌های سه‌بعدی و توسعه فناوری واقعیت مجازی برای بازی‌های ویدیویی نیاز جدیدی را به ظهور فناوری‌های پیشرفته صوتی متناسب با فناوری‌های تصویری ایجاد کرده است.
در حال حاضر پخش صدای سه‌بعدی در خانه مستلزم خرید و نصب سیستم‌های ویژه‌ای است؛ اما هدف محققان از توسعه این فناوری جدید، خارج کردن صدای سه‌بعدی از لابراتوار و آوردن آن به خانه مردم است تا تجربه حضور در قلب وقایع در اتاق نشیمن آن‌ها شبیه سازی شود.
علمی (6)**9259**1440
مترجم: سپیده علی کاشانی** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید