خانه / ورزشی / فصل داغ ورزشی ۱۰ هزار دانش‌آموز پسر و دختر

فصل داغ ورزشی ۱۰ هزار دانش‌آموز پسر و دختر

به گزارش ایسنا، مسابقات ورزشی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ به دو بخش تقسیم شد، بخش اول در دهه فجر به مناسب فرارسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در رشته‌های بسکتبال سه نفره، کشتی پهلوانی، کبدی و لنگ (بخش پسران) و بسکتبال سه نفره، کبدی و لنگ (بخش دختران) به میزبانی سه استان قم، خراسان رضوی و هرمزگان برگزار شد. در مسابقاتی که در قم نیز به مناسبت دهه فجر برگزار شد ۱۰۲۰ دانش‌آموز پسر، در مسابقات دختران در خراسان رضوی ۶۸۲ دانش‌آموز دختر و در رشته فوتبال در هرمزگان ۵۲۰ دانش‌آموز پسر متوسطه دوم شرکت کردند و در مجموع این رقابت‌ها با حضور نزدیک به ۲۳۰۰ دانش‌آموز برگزار شد.


برنامه‌ریزی برای ادامه رقابت‌ها و در واقع بخش دوم مسابقات در تابستان سال جاری است. این رقابت‌ها در رشته‌های تنیس روی میز، شطرنج، بدمینتون، دو و میدانی، شنا، ژیمناستیک، فوتسال، والیبال و هندبال برای دختران و پسران برگزار می‌شود. مسابقات از یک مرداد در گیلان و همینطور در اردبیل و دیگر استان‌ها آغاز می‌شود به همین ترتیب تا پایان مرداد رقابت‌ها ادامه دارد.


گفتنی است میزبان رقابت‌ها استان گیلان است، اما مسابقات در ارودگاه شهید چمران رامسر برگزار خواهد شد که یک هزار و ۸۳ دانش‌آموز در آن حضور پیدا خواهند کرد. در این اردوگاه رشته‌های تنیس، بدمینتون و شطرنج برای دختران و پسران متوسطه اول برگزار می‌شود؛ در چهارمحال و بختیاری نیز در رشته‌های شنا، دو و میدانی، ژیمناستیک هزار و ۱۰۵ نفر دانش‌آموز شرکت‌کننده به رقابت می‌پردازند. همچنین در سمنان که رقابت‌های فوتسال متوسطه دوم و والیبال متوسطه اول در بخش دختران برگزار خواهد شد ۶۵۴ نفر حضور دارند و در اردبیل که فوتسال متوسطه اول پسران و والیبال متوسطه دوم پسران انجام می‌شود ۸۰۶ نفر حاضر خواهند شد.


همچنین در اصفهان که هندبال متوسطه اول پسران، تنیس روی میز متوسطه دوم برای پسران و همینطور هندبال متوسط اول برای دختران و تنیس روی میز دختران متوسطه دوم برگزار می‌شود ۱۱۱۰ دانش‌آموز شرکت کننده حضور پیدا می‌کنند.


در ادامه روند برگزاری مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان کشور، استان گیلان در محل مجموعه ورزشی کشوری رامسر از نهم مردادماه سال جاری میزبان دانش اموزان ورزشکار دختر کشورمان در رشته های تنیس روی میز، بدمینتون و شطرنج خواهد بود. در این رقابت ها بیش از ۱۰۰۰ ورزشکار و عوامل فنی و اجرائی حضور خواهند داشت و به منظور کشف استعداد های برتر این دانش اموزان نمایندگانی از کمیته استعداد یابی فدراسیون‌های مرتبط مسابقات این دانش اموزان را رصد خواهند کرد.


با پایان مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان پسر کشور در رامسر تیم های گیلان، قم و خراسان رضوی عنوان های نخست رشته های شطرنج، تنیس روی میز و بدمینتون دست یافتند. در رشته های شطرنج، تنیس روی میز و بدمینتون در مقطع متوسطه اول برگزار شد، در مسابقات شطرنج دانش آموزان پسر کشور که با حضور ۲۶ تیم و ۱۳۰ شطرنج باز در ۷ دور به روش سوئیسی برگزار شد، تیم استان گیلان قهرمان این رقابت ها شد و تیم های اصفهان و همدان رتبه های دوم وسوم را از آن خود کردند. در بخش انفرادی امیر رضا پورآقا بالا از آذربایجان شرقی به عنوان قهرمان قهرمانان این مسابقات شناخته شد.


در رقابت های تنیس روی میز که با حضور ۲۶ تیم برگزار شد، در بخش تیمی استانهای قم، مرکزی و آذربایجان شرقی مقام های اول تا سوم را کسب کردند. در بخش انفرادی مبین علیپور از آذربایجان غربی مدال طلا، سید محمد امین صمدی از تهران مدال نقره و ارشیا عنایت زاده از خوزستان و محمد جواد سهرابی از مرکزی نشان های برنز را از آن خود کردند. در قسمت دوبل تنیس روی میز هم پارسا نوروزی (مازندران) و سید علی سجادیان از قم مقام اول، ارشیا عنایت زاده و پوریا حیدرپور از خوزستان مقام دوم و سید محمد امین صمدی و پرهام اشرفی از تهران نشان برنز را به دست آوردند.


در رشته بدمینتون تیم های خراسان رضوی، فارس و زنجان و یزد به ترتیب عناوین اول تا سوم (مشترک) تیمی را کسب کردند. در قسمت انفرادی محمد زرچی از خراسان رضوی، علی حیاتی از کرمانشاه و نیما خدایاری از زنجان و امیر رجب لو از گلستان(مشترک) به ترتیب مقام های  اول تا سوم را به دست آوردند. در بخش دوبل بدمینتون نیز محمد رضا مینا و رضا شعیب پیشه از فارس رتبه اول، عرفان قربانی و اشکان رمضانپور از مازندران رتبه دوم و علی مهدی نیا، احمد رضا شعبانی از مازندران و عرفان محیطی و یاسین طلایی از یزد مقام های سوم مشترک را از آن خود کردند.


همچنین تیم های آذربایجان شرقی در رشته بدمینتون، بوشهر در رشته تنیس روی میز و استان البرز در رشته شطرنج جام اخلاق این مسابقات را بالای سر بردند.  


باید خاطرنشان کرد که مسابقات دانش‌آموزی سال گذشته با هماهنگی با دفتر استعدادیابی وزارت ورزش و فدراسیون‌های ورزشی برگزار شد که با حضور استعدادیاب‌های آن‌ها در نهایت از بین دانش‌آموزانی که در رقابت‌ها حضور یافتند، ۷۲۰ دانش‌آموز در رشته‌های مختلف به عنوان استعدادهای برتر ورزش دانش‌آموزی و ورزش پایه شناسایی و به فدراسیون‌ها معرفی شدند.


انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

ناکامی تیراندازان تراپ ایران در رسیدن به فینال آسیا

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، در ادامه رقابت‌های تیراندای …

دیدگاهتان را بنویسید