خانه / دسته‌بندی نشده / محسنی اژه ای: شهید لاجوردی نسبت به مؤمنین دلسوز و رئوف و نسبت به ظالمین سختگیر بود

محسنی اژه ای: شهید لاجوردی نسبت به مؤمنین دلسوز و رئوف و نسبت به ظالمین سختگیر بودبه گزارش خبرنگار قضایی ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای عصر چهارشنبه در مراسم نوزدهمین سالگرد شهادت سیداسدالله لاجوردی در مجموعه فرهنگی سرچشمه با گرامیداشت ماه پربرکت ذی الحجه و یاد و خاطره شهدا و یاد شهید حججی که به برکت خون این شهید کشور متحول شد افزود: بعد از این همه سال باید یاد شهدا را گرامی بداریم تا از یک سو بدانیم در این نظام چه خون هایی ریخته شده است.
وی ادامه داد: البته باید بدانیم که این نظام اثرخونی است که از زهرای مرضیه(س) و از خون امام حسین (ع)وامام حسن (ع) ریخته شد و از آن تاریخ به امروز از شخصیت هایی همچون امیرالمومنین (ع) خون بر زمین ریخته تا اسلام زنده بماند و ارمان های الهی تحقق یابد، این انقلاب محصول همه این خون هاست.
محسنی اژه ای با تاکید بر کوچک نشمردن نظامی که برپایه این خون ها نهاده شده است، اظهار کرد: اگر امروز ناهنجاری ها و نامردمی هایی را مشاهده می کنیم شیطان و شیطان صفتان بگویند که این کارها چه نتیجه ای دارد؟ این همه خون ها ریخته نشد تا الان انقلاب دارای این نواقص باشد.

**شهید لاجوردی ملتزم قوانین ومقرراتی تایید شده مراجع رسمی کشوربود
معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه جنگ حق و باطل تا قیام قیامت و تا ظهور حضرت حجت ادامه دارد، گفت: از سال 59 تا زمان شهادت شهید لاجوردی در سال 1377 در مقطعی شبانه روز درخدمت شهید لاجوردی بودم، شهید لاجوردی از همان جوانی با همان تربیت وغیرت دینی نسبت به ظلم و ظالم و نسبت به بی عدالتی و زیر پاگذاشتن ارزش های الهی حساس بود.
وی افزود: او مبارزات خودش را از همان جوانی و نوجوانی شروع کرد و رهبرمعظم انقلاب درباره این شهید بزرگوارفرمودند «که شهید لاجوردی از اول تا اخر انقلاب در صراط مستقیم بودند».
محسنی اژه ای تصریح کرد: شهیدلاجوردی همیشه دین مدار، متدین، دلسوز، خیرخواه، نستوه، مجاهد و بسیار نسبت به مومنین و مومنات و نسبت به امور مردم خیرخواه و نسبت به ظالمین سخت گیر بود؛ شهید لاجوردی فردی ولایت مدار و مقید به موازین اسلامی و قانونی و به لحاظه دینداری مطیع حکم و امر بود.
به گفته معاون اول قوه قضاییه، شهید لاجوردی در مقابل قوانین مجلس و همه مقرراتی که از مراجع رسمی کشور می گذشت ملتزم بود؛ اگر شورای عالی امنیت ملی تصمیمی بگیرد که مصوبات این شورا به منزله قانون است و انرا قبول نمی کنیم یا اگر مجلس قانون بگذارد و شورای نگهبان تایید کند و به مرحله اجرا در اید اما به باور ما نگنجد قانون مصوب مجلس را ابلاغ نمی کنیم؛ اما باید بدانیم که شهید لاجوردی در مقابل احکام صادره از دادگاه های اول انقلاب ملتزم بود.
محسنی اژه ای با رد هر گونه نسبت خلاف به شهید لاجوردی اظهار کرد: شهید لاجوردی به قدری رقیق القلب بود که نمی توانست از کنار اشک دیگران بگذرد.
وی ادامه داد: در شهریورماه سال ١٣٦٠ بیش از ١٢٠ نفرازجمله شهیدان رجائی ، باهنر و فردوسی با ترور شهید شدند و شهید لاجوردی بارها و بارها به خود بنده و دیگران نصیحت می کرد که افراد جوان با احتمال متدین بودن خانواده های این افراد و قابل برگشت بودن آنان، می خواست دست آنها را بگیریم و کمک شان کنیم.
معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه در حق این شهید ناجوانمردی بسیاری شد، گفت: علیه این شهید خدمت امام چیزهایی می گفتند و اعلام می کردند که وی سختگیر است؛ طوری که در مرحله ای وی را از مسوولیتش برمی داشتند در حالی که ذره ای تردید در کار خود راه نمی داد.
محسنی اژه ای گفت: شهید لاجوردی برای ارشاد زندانیان بیش از همه وقت می گذاشت. حتی گاهی تا صبح با زندانی صحبت می کرد که شاید از راه خود برگردد .
وی ادامه داد: حتی اگر کسی قرار بود فردای آن روز اعدام شود ، این شهید بزرگوار معتقد بود اگر اینجا بشود برگردد و با توبه مجازات شود، بهتر از این است که با این تفکر مجازات شود. سخنگوی قوه قضاییه با تاکید بر مظلومیت شهید لاجوردی و بسیاری از شخصیت های این نظام، گفت: شهید لاجوردی در مورد ولایت و اطاعت از ولی فَقِیه اعتقاد راسخی داشت و امروز هم راه نجات نشستن بر کشتی امامت و ولایت و در غیاب ان بزرگواران اطاعت از ولی فقیه است.
وی ادامه داد: چه بسا افرادی که از سال ٥٩ از قطار انقلاب پیاده شدند و راه سعادت را دنبال نکردند.
اجتمام*1724*٧٣٢٩
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید