خانه / دسته‌بندی نشده / محققان کشور بیش از 34 هزار مقاله isi را به نام ایران به ثبت رساندند

محققان کشور بیش از 34 هزار مقاله isi را به نام ایران به ثبت رساندندمحمد علی زلفی گل روز یکشنبه در بیستمین همایش علمی شیمی و فیزیک در دانشگاه اراک افزود: با توجه به اقدامات موفق دیپلماسی سیاسی کشور برای مقابله با توطئه دشمنان به منظور جلوگیری از منزوی کردن کشور، دیپلماسی علمی و ارتباط هرچه بیشتر اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با محققان بین المللی نقش مهمی در خنثی سازی این توطئه ها به عهده دارد.
وی ادامه داد: هم اکنون 80 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در کشور وجود دارد که ارتباط آنان با محققان بین المللی می تواند تعامل کشور را افزایش داده و در واقع تقویت دیپلماسی علمی در کنار دیپلماسی سیاسی از انزوای کشور جلوگیری می کند.
زلفی گل خاطر نشان کرد: 65 هزار محقق در سطح کشور وجود دارد که توانسته اند مقالات بسیاری را در ISI به ثبت برسانند که این مهم نشان از ظرفیت های ارزشمند کشور در زمینه های علمی و فن آوری است.
دبیر انجمن شیمی ایران یاد آور شد: هشت و پنج دهم میلیون دانش آموخته دانشگاهی در کشور وجود دارد که یک میلیون نفر آنان می توانند در زمینه تولید علم فعالیت اثرگذار داشته باشند.
دبیر کمیته شیمی فیزیک انجمن شیمی ایران نیز در این نشست گفت: تحقیقات شیمی و فیزیک در چند سال اخیر به سمت محاسباتی و نظری پیش رفته که در چند دوره اخیر تلاش شده است این مطالعات از حالت محاسباتی خارج و به سمت صنعتی سازی و عملی سوق داده شود.
دکتر سیف اله جلیلی ادامه داد: ارتباط شیمی و فیزیک با صنعت همانند ارتباط صنعت و دانشگاه از برنامه های کمیته شیمی فیزیک انجمن شیمی ایران است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: این استان با برخورداری از زیر ساخت ها و قرارگیری در مرکز کشور، وجود 2 خط اصلی انتقال گاز طبیعی عبوری ، وجود سدها و نزدیکی استان به پایتخت و 50 درصد بازار های داخلی شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای صنعتی و تجاری در این استان فراهم کرده است.
ظفر افشون افزود: روزانه بیش از 250 هزار بشگه نفت خام از استان مرکزی به سایر نقاط کشور منتقل می شود که 50 میلیون لیتر آن توسط پالایشگاه شازند دریافت و 16 میلیون لیتر بنزین با استانداردهای جهانی معادل یک سوم مصرف بنزین کشور در این واحد صنعتی تولید و به سایر نقاط کشور ارسال می شود.
وی ادامه داد: سه هزار واحد صنعتی در این استان وجود دارد که یک هزار و 600 واحد آنها در 34 شهرک صنعتی مصوب واقع شده است که کمتر استانی از این ظرفیت ها برخوردار می باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: سال گذشته پرداخت 16 هزار میلیارد تسهیلات رونق تولید به هفت هزار و 500 واحد کوچک و بزرگ توسط دولت مصوب شد که 433 میلیارد تومان این اعتبار سهم استان مرکزی بود.
وی ادامه داد: با تلاش تیم اقتصادی استان مرکزی 160 درصد این تسهیلات معادل 717 میلیارد تومان برای پرداخت به یک هزار و 66 واحد کوچک و متوسط استان جذب شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی افزود: پرداخت این تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط استان افزایش 63 درصد صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته را به همراه داشته است.
دبیر بیستمین کنفرانس شیمی فیزیک ایران نیز در این نشست گفت: 315 مقاله به دبیرخانه کنفرانس ملی شیمی فیزیک ایران در دانشگاه اراک ارایه شده است.
علیرضا صلابت افزود: با داوری این مقاله های 40 مقاله به صورت سخنرانی و بیش از 250 اثر به صورت پوستر در این همایش ارایه می‌شود.
وی ادامه داد: این همایش با هدف تبادل نظر بین اساتید و دانشجویان و محققان صنایع مختلف در سطح کشور برگزار شده است.
دبیر بیستمین کنفرانس شیمی فیزیک ایران خاطر نشان کرد: ترمودینامیک، مکانیک آماری، طیف‌سنجی مولکولی، شیمی سطح و حالت جامد، شیمی فیزیک کاربردی، بیوشیمی فیزیک، آموزش شیمی، سینتیک شیمیایی، شیمی کوانتومی، الکتروشیمی، شیمی محاسباتی، نانوشیمی فیزیک و مهندسی شیمی از جمله محورهای کنفرانس شیمی فیزیک ایران است.
در پایان این همایش از پیشکسوتان شیمی و فیزیک ایران تقدیر شد.
بیستمین همایش علمی شیمی و فیزیک ایران 29 تا 31 مرداد ماه در دانشگاه اراک برگزار می شود.
1955/3075/خبرنگار:مهدی عظیمی**انتشاردهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید