خانه / دسته‌بندی نشده / معرفی ۱۰۵ تیم برتر دراختتامیه مسابقه دانش آموزی نور

معرفی ۱۰۵ تیم برتر دراختتامیه مسابقه دانش آموزی نوربه گزارش خبرنگار علمی ایرنا، مهدی صفاری نیا در نشست خبری اختتامیه مسابقه دانش آموزی نور امروز (دوشنبه) اظهار کرد: هدف از برگزاری مسابقه دانش آموزی نور یاد دادن کار تیمی به دانش آموزان و انجام کارعلمی است.
رییس پارک فناوری پردیس افزود: در بخش اول فیلم های ۶۰ ثانیه ای از آزمایش های علمی در حوزه زیست، شیمی، فیزیک، نجوم یا ترکیبی از علوم خصوصیت نمایشی داوری شده و در مرحله بعد کیفیت آزمایش علمی آنها بررسی می شود. دانش آموزان باید در حضور داوران از آزمایش علمی خود دفاع کنند.
صفاری نیا گفت: مسابقه دانش آموزی نور هر سال به نام یک دانشمند برگزار می شود و امسال به نام خانم جکی یینگ دانشمند حوزه نانو فناوری و زیست مهندسی است که یکی از ۱۰۰ مهندس برتر جهان و زن برتر سنگاپور در سال ۲۰۱۴ بوده است.
وی توضیح داد: در مسابقه امسال ۵۱۰۰ دانش آموز در قالب ۲۱۹۴ گروه، حدود دو هزار فیلم ۶۰ ثانیه ای را به دبیرخانه ارسال کرده اند.
دبیر شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی اظهار کرد: فراخوان این دوره از مسابقه دانش آموزی نور از آبان ۹۵ شروع و دریافت فیلم ها خرداد ۹۶ پایان یافته و آثاری از دو کشور پاکستان و افغانستان نیز به دست ما رسیده است.
به گزارش ایرنا، مسابقه دانش آموزی نور با هدف ایجاد زمینه رشد استعدادهای درخشان و ترسیم افق های جدید در اذهان جامعه دانش آموزی و مشارکت مراکز آموزشی، توسط دبیرخانه جایزه مصطفی برگزار می شود.
موضوع جایزه دانش آموزی نور فیلم های ۶۰ ثانیه ای از انجام آزمایش های علمی گروه های دانش آموزی در حوزه های فیزیک، شیمی، زیست شناسی، ریاضی، نجوم یا ترکیبی است.
این دوره از مسابقات با عنوان مسابقه دانش آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ برگزار می شود.
یینگ محقق و استاد رشته نانوفناوری و زیست مهندسی است. وی که به سال ۱۹۶۶ در تایوان به دنیا آمد، از ۷ سالگی در سنگاپور و از ۱۵ سالگی در آمریکا زندگی کرد. یینگ دانش آموخته رشته زیست مهندسی از دانشگاه کوپر یونیون نیویورک و در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه پریستون است و در سن ۳۵ سالگی به استادی موسسه فناوری ماساچوست ام آی تی رسید.
این محقق رشته نانوفناوری در سال ۲۰۰۳ به سنگاپور برگشت و ریاست موسسه زیست مهندسی و نانوفناوری این کشور را برعهده گرفت.
ادامه دارد….
علمی**۹۱۵۷**۱۴۴۰
خبرنگار: منصوره شوشتری** انتشار: گلشنانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد۸۸۲ تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *