خانه / دسته‌بندی نشده / نهادهای اطلاعاتی غربی خواستار همکاری با شبکه های اجتماعی شدند

نهادهای اطلاعاتی غربی خواستار همکاری با شبکه های اجتماعی شدندبه گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که روش های سنتی اطلاعاتی در خنثی سازی طرح های گسترده تروریستی هماهنگ شده در خارج ازکشور ناکام مانده است، مقامات ضدترور آمریکا، انگلیس، آلمان و کانادا برای بحث و تبادل نظر در اجلاسی اطلاعاتی در واشنگتن گرد هم آمدند.
«پدی مک گینس» معاون مشاور امنیت ملی انگلیس در امور اطلاعاتی گفت: ما با توطئه هایی مواجهیم که واقعا با یک عنصر خارج از مرزها مرتبط نیست.
وی افزود: ما در جوامع خود با مشکلات یا افرادی مواجه هستیم که سفر نمی کنند و بنیادگرا می شوند و به سمت خشونت می روند. اینها طرح هایی انگلیسی توسط افراد انگلیسی بود.
«کریستین روسو» رئیس «مرکز متمرکز ارزیابی تروریسم» کانادا نیز این وضعیت را «تروریسم 3.0» نامید که گروه تروریستی داعش از شکست هایش در عراق و سوریه به خود می پیچد.
وی در نشست اطلاعات و امنیت ملی در واشنگتن گفت: نسل تروریسمی که اینک در کانادا بیشترین تاثیر را دارد، تروریسم الهام یافته و تقویت شده است.
وی تاکید کرد که این تروریست ها به صورت آنلاین یا خودخواسته و به تنهایی رادیکالیزه می شوند و سپس تصمیم می گیرند که دست به حمله بزنند.
روسو افزود: در دنیایی هستیم که کارمان دشوارتر شده است زیر نه تنها نمی توانیم جلو آنها را بگیریم بلکه حتی نشانه ای نیز وجود ندارد که به ما کمک کند تا با آن مقابله کنیم.
وی گفت که مهاجمان احتمالی و مربیان داعشی آنها معمولا از «شبکه تاریک» رمزگذاری شده استفاده می کنند.
روسو تاکید کرد: رمزگذاری ها مانع از آن می شود که ما تصویر کامل را ببینیم.
شرکت های بزرگ رسانه های اجتماعی و اینترنتی آمریکا قوانین حریم خصوصی سفت وسختی دارند که مانع از آن می شود مقام های اطلاعاتی «گرگ های تنها» را بیابند.
مک گینس گفت که شرکت های آمریکایی مانند فیسبوک در پناه قوانینی هستند که باعث می شود نسبت به تحقیقات ضدترور انگلیس درباره مظنونان انگلیسی پاسخگو نباشند.
شبک**9423**3404**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید