خانه / دسته‌بندی نشده / همایش ملی انگور در بجنورد آغاز به کار کرد

همایش ملی انگور در بجنورد آغاز به کار کردرئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی در حاشیه برگزاری این همایش به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۷۷ مقاله به دبیرخانه این همایش دو روزه رسیده است.
عبدالله یوسفی با تاکید بر اهمیت و نقش انگور در اقتصاد استان گفت: این همایش به منظور معرفی و تبادل نظر پیرامون ظرفیت­های تولید، فرآوری، اشتغال زایی این محصول و آگاهی از یافته های نوین محققان و اندیشمندان این حوزه برگزار می­شود.
یوسفی گفت: در تلاش هستیم تا در این همایش به زوایای فنی و علمی بهبود تولید انگور و فرآورده­های آن بیشتر پرداخته شود و چالش ­ها و فرصت­ ها، کیفیت و سلامت تولید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: برای کمک به بازاریابی محصولات تولیدی تاکداران، جلب مشارکت سرمایه گذاران و تجارت خارجی نیز در این همایش مد نظر بوده است.
یوسفی با بیان اینکه ۶۵ درصد تولیدات بخش باغی این استان مربوط به انگور است افزود: از ۲۴۰ تن انواع محصول باغی ۱۸۵ هزار تن شامل محصول انگور است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی افزود: نیمی از باغ های انگور این استان رقم کلاه داری است که محصول آن به صورت تازه خوری استفاده می شود.
به گفته وی از مجموع ۱۸۰ هزار تن انگور تولیدی این استان ۱۰۰ هزار تن فراوری می شود که شامل انگور بی دانه سلطانی است که تبدیل به کشمش می شود.
وی افزود: بیش از ۲۰ هزار خانوار روستایی در این استان در تاکستان ها مشغول به فعالیت هستند که با احتساب اشتغال جانبی تعداد زیادی از جمعیت این استان در این حوزه کسب درآمد دارند.
وی اظهار کرد: خراسان شمالی از نظر تولید انگور در سطح کشور رتبه هفتم را دارد.
خراسان شمالی ۳۴۴ هزار عرصه کشاورزی با بیش از ۸۲ هزار بهره برداری بخش کشاورزی دارد.
سالانه بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصول کشاورزی و دامی از این استان تولید می شود.
۷۱۸۵ / ۶۰۴۲ خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد۸۸۲ تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *