خانه / دسته‌بندی نشده / کاهش هشت‌ساله سن مدیریت کشور از رویکردهای برنامه ششم توسعه است

کاهش هشت‌ساله سن مدیریت کشور از رویکردهای برنامه ششم توسعه استبه گزارش ایرنا، جمشید انصاری روز پنجشنبه در جشنواره شهید رجایی در یاسوج اظهار داشت: علاوه بر جوانان باید به بانوان نیز برای نقش‌آفرینی هر چه بیشتر در مسائل مدیریتی و مدیریت اجرایی کشور و استفاده مناسب‌تر از توانمندی‌های آنان فرصت فعالیت داده شود.
وی افزود: میزان مشارکت و نقش آفرینی بانوان در مسائل مدیریتی و مدیریت اجرایی کشور باید تا سال 1400 به عنوان سال پایانی دولت دوازدهم از 10 درصد کنونی به حدود 30 درصد برسد.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی بیان کرد: باید وضعیت نظام اداری ایران به معیارهای جهانی نزدیک‌تر شده و مدیران اجرایی و نهادهای دولتی کشور نیز در این زمینه با کشورهای موفق دنیا مقایسه و ارزیابی شوند.
انصاری عنوان کرد: مهم‌ترین اهداف نام‌گذاری هفته دولت شامل اشاعه فرهنگ مدیریت شایسته و مطلوب، الگوگیری مدیران اجرایی از شهیدان رجایی و باهنر در زمینه خدمت رسانی هر چه بهتر به مردم و اداره مناسب‌تر امور در نظام اداری است.
وی ابراز داشت: دلایل اصلی تجلیل از مدیران اجرایی، نهادهای دولتی در هفته دولت نیز رضایتمندی مردم با ارائه خدمات مطلوب در راستای دلگرمی روز افزون آنان نسبت به نظام و انقلاب است.
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی گفت: کشور در شرایط کنونی به مدیرانی نیاز دارد که در مواقع دشوار و حساس در مقابل مشکلات ناامید نشده و روحیه خود را از دست ندهند.
انصاری اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر حق بزرگی به گردن نظام اداری کشور دارند و در زمینه مدیریت اجرایی نیز الگو و اسوه مناسبی هستند اما تاکنون خلأ وجودی آنان در نظام مدیریتی ایران جبران نشده است.
وی افزود: اشکالات و ایرادهایی در زمینه ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی کشور در جشنواره شهید رجایی وجود دارد که باید هر چه سریعتر بازنگری و اصلاح شود.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی گفت: ایران هم اینک در زمینه مقابله با انواع فسادهای اداری وضعیت و شرایط چندان مطلوبی ندارد و به هر میزان فساد در یک دستگاه اجرایی عادی شود مقابله با آن نیز دشوارتر خواهد شد.
انصاری اظهار داشت: دستگاه اجرایی سالم و به دور از فساد اداری چابک‌تر بوده و بهتر می‌تواند به وظایف و رسالت‌های خود عمل کند.
وی افزود: رعایت حقوق شهروندی باید از اصول مهم در نظام اداری کشور باشد و رعایت نشدن آن نیز سبب کاهش میزان رضایتمندی مردم خواهد شد.
18 دستگاه اجرایی برتر سال 1395 کهگیلویه و بویراحمد در زمینه‌های مختلف در این جشنواره با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده مورد تجلیل قرار گرفتند.
جمشید انصاری برای شرکت در آیین افتتاح چند طرح عمرانی به مناسبت هفته دولت و حضور در جشنواره شهید رجایی به یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده است.
در این سفر 71 طرح عمرانی و اقتصادی شهرستان بویراحمد با یک هزار و 370 میلیارد ریال اعتبار افتتاح یا کلنگ زنی شد.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
7535/6110انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید