خانه / دسته‌بندی نشده / کسب یک قهرمانی و مقام سوم توسط تیم های ایرانی در مسابقات رباتیک فیرا

کسب یک قهرمانی و مقام سوم توسط تیم های ایرانی در مسابقات رباتیک فیرابه گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، فدراسیون بین‌المللی ربات-فوتبال (Federation of International Robot-soccer Association) یا فیرا/ FIRA سازمانی بین‌المللی است که رقابت‌های فوتبال میان ربات‌های خودمختار را سازمان‌دهی می‌کند.
تیم رباتیک دانش از دبیرستان دوره اول دانش قلهک در چهارمین روز از مسابقات رباتیک فیرا 2017 شهر گائوشونگ تایوان، در لیگ عملیات غیرممکن به مقام قهرمانی رسید. همچنین در همین لیگ رباتیک آرمان از موسسه فرهنگی آرمان شهر مشهد موفق شد به مقام سوم دست یابد.
رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) گفت: بیست و دومین دوره رقابت های جهانی رباتیک فیرا (23 تا 27 اوت) از 1 الی 5 شهریور ماه سال 96 و با حضور 106 تیم دانش آموزی از کشورهای مختلف دنیا در شهر گائوشونگ کشور تایوان برگزار می شود.
سروش صادق نژاد افزود: این مسابقات همه ساله به میزبانی یکی از کشورهای دنیا و برای توسعه دانش رباتیک و هوش مصنوعی بین نسل جوان دنیا برگزار شده و در آن پژوهشگران آخرین دستاوردهای خود را به اشتراک می گذارند.
رئیس اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار کرد: در کنار برگزاری مسابقات رباتیک، کنفرانس بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی همزمان برگزار شده و کشورها نیز به ارائه آخرین دستاوردهای خود می پردازند.
عضو گروه پژوهشی رباتیک و اتوماسیون پژوهشکده فناوری نو دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: خوشبختانه با توجه به پتانسیل خوب دانشمندان ایرانی، کمیته برگزاری مسابقات و فدارسیون جهانی رباتیک فیرا از حضور داوران و مسئولین لیگ ها از کشور ایران استفاده نموده و این امر باعث توسعه ارتباطات بین المللی کشور با سایر کشورهای صاحب سبک این حوزه می شود.
به گزارش ایرنا، مسابقات فیرا از سال 1997 هر ساله با هدف انتقال روح علم و فناوری رباتیک به نسل جدیدتر از طریق بازی رباتیک برگزار می شود.
علمی**9157**1440
تنظیم: منصوره شوشتری** انتشار: گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید