خانه / دسته‌بندی نشده / کیفیت هوای تهران با شاخص ۸۵ سالم است

کیفیت هوای تهران با شاخص ۸۵ سالم است«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
محمد رستگاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی عدد ۸۵ قرار گرفته است.
وی با اشاره به کاهش آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته از۶۸ به ۶۷ اظهار کرد: در همین مدت میزان آلاینده منوکسید کربن نیز ۴۳ به ۴۹ افزایش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران در ادامه به نقاط آلوده و سالم شهر تهران نیز اشاره کرد و گفت: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۱۴۰، پارک قائم- منطقه ۱۸ با شاخص ۱۲۰ و پیروزی- منطقه ۱۳با شاخص ۱۱۲ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.
وی خاطرنشان کرد: ایستگاه های شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۴۱ و دانشگاه شهید بهشتی- منطقه ۱ با شاخص ۴۷ نیز در ۲۴ ساعت گذشته دارای هوای پاک بوده اند.
به گفته رستگاری، از ابتدای امسال تا به امروز (۳۰ شهریورماه) کیفیت هوای پایتخت ۹ روز پاک، ۱۵۴ روز سالم و ۲۱ روز نیز برای گروههای حساس ناسالم بوده است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه آقا امینی
تهرام/۷۲۴۴/انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد۸۸۲ تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *