خانه / دسته‌بندی نشده / کیفیت هوای تهران با شاخص ۹۴ سالم است

کیفیت هوای تهران با شاخص ۹۴ سالم است«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
محمد رستگاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز با ۱۰ عدد افزایش بر روی ۹۴ قرار گرفته است.
وی با اشاره به کاهش آلاینده منوکسیدکربن از ۴۳ به ۳۷ در این مدت، اظهار کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۸ به ۷۵ و ازن از ۵۱ به ۵۹ افزایش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۳۵، بوستان قائم با شاخص ۱۳۲ و فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۲۴ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.
وی خاطرنشان کرد: ایستگاه های شهرداری منطقه۲، بوستان رز (منطقه ۲۲) و اقدسیه (منطقه یک) به ترتیب با شاخص های عددی ۵۶، ۶۶ و ۶۷ سالم ترین مناطق شهر تهران در این مدت بودند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: عاطفه نژادسالاری – انتشار: محمد آجورلو
تهرام/۹۳۵۳//۱۳۴۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد۸۸۲ تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *