خانه / دسته‌بندی نشده / کیفیت هوای تهران پاک شد

کیفیت هوای تهران پاک شد«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
محمد رستگاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به کاهش غلظت آلاینده منوکسید کربن در ۲۴ ساعت گذشته از ۳۱ به ۲۹ افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز در همین مدت از ۶۷ به ۴۷ کاهش پیدا کرده است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پارک قائم (منطقه ۱۸)، فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) و شهرداری منطقه ۴ به ترتیب با شاخص های ۹۲، ۶۹ و ۶۶ بیشترین میزان آلاینده ها را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
رستگاری افزود: ایستگاه های سرخه حصار (منطقه ۱۳)، شهرداری منطقه ۱۹ و دانشگاه شهید بهشتی(منطقه یک) به ترتیب با شاخص های ۱۸، ۲۴ و ۲۸ پاک ترین مناطق در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران؛ تهران از ابتدای امسال ۱۰ روز هوای پاک، ۱۶۴ روز هوای سالم و ۲۱ روز هوای ناسالم برای افراد حساس داشته است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: مهدی مقدر**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/۹۳۴۳//۱۳۴۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد۸۸۲ تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *