خانه / دسته‌بندی نشده / 60درصد از دانش آموختگان مراکزعلمی -کاربردی خراسان شمالی شاغل هستند

60درصد از دانش آموختگان مراکزعلمی -کاربردی خراسان شمالی شاغل هستندبه گزارش ایرنا دکتر امین جودت روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در برخی از رشته ها دانش آموختگان این مراکز به طور 100 درصد کارآفرین شده اند.
وی با بیان اینکه مراکز علمی- کابردی به عنوان دانشگاه های مهم در سطح کشور فعالیت دارند افزود: این مراکز در راستای ایجاد شغل و پیوند بین دانشگاه، صنعت و بازار کار شکل گرفته اند.
جودت تعداد دانشگاه های علمی- کابردی فعال در خراسان شمالی را 12 مرکز ذکرکرد و افزود: از این تعداد چهار مرکز به شکل خصوصی و مابقی دولتی است.
وی با ذکر اینکه اکنون 108 رشته در مراکز علمی – کاربردی این استان وجود دارد گفت: این رشته با توجه به نیازسنجی از سطح جامعه ایجاد می شوذ و تنها دانشگاهی است که مجوز گسترش رشته ها را از وزارت علوم و تحقیقات اخذ کرده است.
جودت با بیان اینکه این رشته ها به صورت موقت و مهارتی ایجاد می شود اضافه کرد: اکنون ثبت نام در مقطع کاردانی به اتمام رسیده اما در رشته های کارشناسی تا یک هفته آینده فرصت ثبت نام وجود دارد.
وی با تاکید براینکه رشته های مراکزعلمی –کاربردی براساس نیاز استان برنامه ریزی شده است گفت: در این مراکز رشته هایی ارائه می شوند که با رشته های موجود در دیگر دانشگاه ها همپوشانی نداشته باشد و از موازی کاری جلوگیری شود.
جودت با ذکر اینکه این رشته ها درچهار گروه صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی، هنر و کشاورزی ایجاد شده است گفت: امیدواریم که این دانشگاه ها بتوانند به دانشجویان برای ورود به یازار کار کمک کنند.
وی افزود: درحال حاضر سه هزار و 500 دانشجو در دانشگاه های علمی-کاربردی خراسان شمالی مشغول تحصیل هستند که از این تعداد30 درصد در گروه صنعت، 60 درصد مدیریت و خدمات اجتماعی ، شش درصد کشاورزی و چهار درصد در گروه هنر است.
رئیس دانشگاه علمی -کاربردی خراسان شمالی اظهارکرد: اکنون 450 مدرس در خراسان شمالی با دانشگاه های علمی – کاربردی همکاری دارند و به ازای هر هشت دانشجو یک استاد وجود دارد.
وی افزود: طی سال جاری برای جذب اساتید در خراسان شمالی 650 نفر فراخوان داده شد،که از این تعداد 150 نفر به مرحله مصاحبه تخصصی راه پیدا کردند و 45 نفر مجوز تدریس یافتند.
جودت گفت: در این مراکز مدرسی جذب می شود که کارآمد و سابقه مهارتی داشته و حداقل سه سال سابقه کاری مرتبط داشته باشد.
وی تصریح کرد: تعداد فارغ التحصیلان در جامعه خیلی زیاد است اما بزرگترین مشکل در سطح کشور کمبود تکنسین است.
ع/ 6042 انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدارس

تولیدی کیف مدارس کوله CAT گلدوزی تریم دار , کد882 تولیدی کیف در تهران ، میدان …

دیدگاهتان را بنویسید